Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ma már milyen jogai vannak...

Ma már milyen jogai vannak egy BKV ellenőrnek?

Figyelt kérdés
Ha nincs mellette közteres, akkor is visszatarthat, hívhat rendőrt?
2014. okt. 2. 14:21
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Igen, csöppet sem volt feltűnő, hogy a "c" típusú állampolgárok csapatostul szállingóznak elfelé, míg a lánnyal baszakodnak. :)
2014. okt. 2. 17:41
 12/18 A kérdező kommentje:
Ebben csak az a dühítő, hogy míg hallgatjuk, hogy szegények diszkriminálva vannak, és tegyünk azért, hogy nekik jobb legyen, a szabályok meg csak a magyarokra vonatkoznak, akikből élnek. Köhöm.
2014. okt. 2. 17:43
 13/18 anonim ***** válasza:
75%
Tök felesleges ezt túlspilázni, a kis csaj bliccelt, elkapták, pont, legközelebb ne tegye.
2014. okt. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
56%

Szóval szemet hunysz afelett, hogy az ellenőr túllépett a jogkörén. Remek. Majd egyszer én is túllépek a jogkörömön, és ha emiatt szót emelsz, annyit mondok, hogy megérdemelted. Jól esne?

Szabályok nem csak a drága utasokra vonatkoznak, hanem az alkalmazottakra is.

2014. okt. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
15%

Elősször is: Az erkölcsőszök elmennek a 3.14csába. Bliccelni NEM bűn, biztos vagyok benne, hogy az erkölcscsőszök mind átlag feletti jövedelműek.


Másodszor. Az ellenőrnek semmi joga sincs önamgában, és ezt ki is kell használni. És ha köürbeállnak, akkor azt kell mutatni, hogy nem félsz tőlük, ha fizikai erőfölényben vannak, Te akkor is legyél nagy mellénnyel, légy határozott, és kemény. És ha kell ellentmondást nem tűrő hangon hivatkozz a Btk. személyszi szabadság megsértésére, és mondd meg nekik, hogy ha rendőrt hív, akkor kifizeted a nyolcezret, de rögtön meg is teszed ellenük a feljelentést.

2014. okt. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
61%

"Elősször is: Az erkölcsőszök elmennek a 3.14csába. Bliccelni NEM bűn, biztos vagyok benne, hogy az erkölcscsőszök mind átlag feletti jövedelműek.


Másodszor. Az ellenőrnek semmi joga sincs önamgában, és ezt ki is kell használni. És ha köürbeállnak, akkor azt kell mutatni, hogy nem félsz tőlük, ha fizikai erőfölényben vannak, Te akkor is legyél nagy mellénnyel, légy határozott, és kemény. És ha kell ellentmondást nem tűrő hangon hivatkozz a Btk. személyszi szabadság megsértésére, és mondd meg nekik, hogy ha rendőrt hív, akkor kifizeted a nyolcezret, de rögtön meg is teszed ellenük a feljelentést."



Azért ez a pofátlanság határa, amit a hozzászóló leír.

Bliccelés: ingyen használni egy fizetős szolgáltatást.

Ha már lebuksz, akkor vállald is azt, hogy büntetést fizetsz, nehogymár még neked legyen nagyobb a pofád... Elképesztő... Kedves hozzászóló, mi lenne, ha a főnököd nem fizetné ki a munkád?

2014. okt. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
71%

Miért lenne pofátlanság? A bliccelés nem bűncselekmény, a testi erőszak alkalmazása viszont az. Éppen emiatt járnak közterület-felügyelőkkel az ellenőrök mostanság, mert ami nincs benne az ellenőr jogkörében, az a közteresében benne van.

Annyira bírom, hogy ha itt valaki a BKV ellenőrökről negatívat mer írni, akkor egyből erkölcsi szempontból kezditek el vizsgálni a történteket, és nem jogi szempontok alapján. Holott, akinek a helyén van az értékrendje, az tudja jól, hogy miért helytelen a bliccelés, és véleményem szerint azt is, hogy miért nem helyes, ha a hivatalos személyek túllépik a jogkörüket. Mindkét oldallal foglalkozni kell, vannak tisztességtelen utasok, és tisztességtelen BKV dolgozók is, szerintem.

2014. okt. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

15-ös vagyok,kíváncsi vagyok 16-os erkölcscsősz mennyit kereshet, én legutóbb Pesterzsébet legvégében voltam árufeltöltő minimálbérért, miközben a Blahánál lakom. Ugye nem gondolod komolyan, hogy hogy 65 ezerből 10-et be fogok fizetni azért, hogy bemenjek árulfeltölteni... Vagy szerinted a közlekedés luxusszolgáltatás, ami csak a tehetőseknek jár? Azért van némi különbség, a bliccelés, meg aközött, hogy nem fizetnek ki, tudod van adó is a világon(Amit ráadásul ez a kormány úgy alakított át, hogy az alacsony jövedelműektől elvett pénzt adta a magas jövedelműeknek!), másrészt a nyugdíjasok jövedelemtől függetlenül ingyen utaznak, akkor is, ha több a nyugdíjuk, mint az én fizetésem, ez pedig nettó diszkrimináció, amit én nem vagyok hajlandó eltűrni magammal szemben, nem vagyok ugyanis birka.

Azonkívül én nem vagyok renitens bunkó, nem hangoskodom, a jeggyel rendelkezőknek átadom a helyem(És így, hogy lógok, probléma nélkül adom át a 66 évesnek is, ha kifizetném teljesárú bérletet, akkor tuti komoly disszonáns érzéseket váltana ki belőlem, hogy akkor most bunkó vagyok-e azért, mert egy egészséges 66 évesnek, aki nem fizet egy fillért se, én egy vagyonért nem adom át, a tényleg nagyon öregnek persze átadnám, de egy jó egészségben lévő sportos 66 éves álljon, ha már ingyen utazik...), és vigyázok a járművek állapotára. Szóval nem, nem vagyok hajlandó rosszul érzni magam, bűntudatot érezni, hívő, templomba járó emberként teljes lelkiismerettel ki merem jelenteni, hogy ez nem bűn, nem érdekelnek az erkölcscsőszök.



Szóval az ellenőrnek önmagában nincs semmi jogköre, a közterest meg látod előre a megállóban. Az elmúlt másfél évben kb. havi két jegyet használtam el, de ezzel szerintem még erősen túloztam is, pedig legalább pár megállót szinte minden nap mentem, soha semmi problémám nem volt, sőt igazából még arra sem volt szükség, hogy fogócskázzam velük, vagy a Btk. személyi szabadság megsértésére hivatkozzak, a közterest ha látom, leszállok, vagy lyukasztok, még mielőtt felszállnak, ha meg civilruhás zombitámadás van, akkor arra is megvan a trükköm, és elősször persze diplomatikusan kell, provokálni nem kell őket, hisz az a cél, hogy békén hagyjanak, mminek felhergelni őket, nekem még minden felszíni zombitámadás jegytépéssel végződött...

2014. nov. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!