Kezdőoldal » Utazás » Európa » November 26-án megyek repülőve...

November 26-án megyek repülővel Angliába (Londonba). Nincs útlevelem, de a személyi igazolványom érvényes. Milyen papírokat kell intézni Magyarországon és Angliába? Kell-e majd útlevél, ha igen mire? (munkavállaláshoz például)

Figyelt kérdés
2011. nov. 13. 15:28
 1/4 anonim ***** válasza:
NI számhoz tőlem elkérték, és a bankban is megkérdeztem hogy elfogadják-e a személyit számla nyitáshoz, és azt mondták hogy nem. Szerintem nem éri meg útlevél nélkül kockáztatni, ha kijössz.
2011. nov. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

És hogy milyen papírok kellenek?

NI szám, (National Insurance), és itteni bankszámla.

Én pont ma kaptam kézhez mind kettőt. :)

2011. nov. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ.
2011. nov. 16. 09:43
 4/4 anonim válasza:
A személyi mindenhez elég. Nem értem az első válaszadó esetét, hiszen a SzIg. és az útlevél teljesen egyenértékű. Viszont lehet, hogy célszerű kiváltanod és lefordíttatnod egy erkölcsi bizonyítványt (vagy legalábbis utánajárni, hogy ki az, aki itthonról majd ezeket a legrövidebb idő alatt elintézi neked), mert a kinti munkahelyen egyből kérni fogják az erkölcsit (CRB). ha azonban még nincs bejelentett lakcímed/kinti TAJ számod, azaz NI number-öd, akkor a legzökkenőmentesebb módja a megszerzésnek az itthon kikért magyar erkölcsi hivatalos lefordítása. Anélkül munkába sem állhatsz.
2011. nov. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!