Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Pesten az ellenőrök a Buszok...

Pesten az ellenőrök a Buszok és Villamosok melyik részén szoktak felszállni?

Figyelt kérdés
Vagy ez változó?

2014. nov. 5. 18:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Buszra ált. úgy, hogy minden ajtónál egy.
2014. nov. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

A közneveket kisbetűvel írjuk. Így: busz, villamos.


Az ellenőrök bármely ajtónál felszállhatnak, akár egyedül is, de inkább többen járnak egyszerre. Esetenként teljes ellenőrzés is lehet, amikor zárt ajtókkal vár a busz az ellenőrzés végéig, de ez persze ritka.

2014. nov. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Pont ez a lényeg, hogy kiszámíthatatlanok.
2014. nov. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%

Leginkább az ajtón át, én legalábbis egyet sem láttam még az ablakon bemászni.


Ott viszont bármelyik ajtó, bármelyik megálló, sőt, a busz akár megállón kívül is.

2014. nov. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%

Igen, változó.

Amúgy is, ez milyen kérdés. Ha bliccelni akarsz, akkor ne itt tegyél fel kérdéseket.

2014. nov. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Külön köszönet a helyesírási felvilágosításért! Nem szoktam bliccelni, jegyem az van, csak nem érvényesítem mindig. Ezért a lyukasztóhoz szoktam állni, ha esetleg szállna fel ellenőr, akkor tudjam érvényesíteni.

Ui. A fentiek helyesek voltak? :D

2014. nov. 5. 22:13
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A magadfajta embereknek, nyomkövetővel kéne járniuk, hogy minden egyes felszállásnál, azonnal ellenőrökbe botoljanak. Egy idő után, belátnátok, hogy olcsóbb a bérlet, mint a rengeteg jegy megvétele.


Mindegy, mivel magyarázod ki magad, attól is, bliccelő vagy. A jegyet, nem csak akkor kell kilyukasztanod, ha látsz egy ellenőrt, hanem minden egyes felszállásnál.

2014. nov. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
De nagy szentlélek emberek vannak itt! :) Ha pesti lennék, egészen biztosan megvenném a bérletet. (és ezt a kérdést sem kellett volna feltennem ;) )
2014. nov. 5. 23:42
 9/18 anonim ***** válasza:
90%
Figyu: rengeteg jegyvariáció létezik, nem csak a vonaljegy. Nézz utána és igen: amióta az eszemet tudom, mindig van bérletem, pedig, nem egy jómódú családból származom. Ez van, ha utazom, akkor jegy, vagy bérlet - ennyi (még akkor is, amikor munkát kerestem).
2014. nov. 6. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem pesti vagy, akkor is meg kell venni a jegyet/bérletet.

Vagy ha ennyire májer vagy, hogy bliccelsz, akkor ne trükközz, hanem ha elkapnak, akkor fizesd a büntetést. Elvégre bevállaltad, hogy ezt kockáztatod. Kár, hogy csak ezért vesznek az emberek jegyet, mert a büntetéstől félnek. Vagy más szolgáltatásért sem szoktál fizetni? Fodrásztól is kisétálsz fizetés nélkül? Úgy vásárolsz, hogy elfutsz a zsebedben/táskádban a cuccokkal?

2014. nov. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!