Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » 99-es buszon akartak, vagy...

99-es buszon akartak, vagy zsebeltek már ki valakit? Netán balhé?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert engem a múlt héten akartak a 99-esen kizsebelni. 3 cigány szállt fel a határ úton, az egyik leült mellém. Egy idő után éreztem, hogy mozog a táskám. Akkor odanéztem, és láttam, hogy elrántja a kezét. Szerencsére még időben észbekaptam és utána már nem nyúlkált.

Ez ott rendszeres? Én még csak 2-szer utaztam azon a buszon és tessék...



2014. nov. 10. 10:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Soha nem volt még problémám, pedig sokat hasznàlom. Igaz engem nem tudnak körbeülni, mert a folyosó felőli helyet foglalom el. Így meg lehet válogatni, ki ül melléd.
2014. nov. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Több alkalommal megkérdezik ezt, hogy mennyire biztonságos a 99-es buszjárat. Erről, csak annyit tudok mondani, hogy a Mortimer ügy, egy Budai buszjáraton történt. Igen, ott, ahol nem is gondolnánk. Ebből kiindulva, az összes BKK alvállalkozói járaton érdemes vigyázni az értékeinkre.
2014. nov. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: Te hol laksz?
2014. nov. 10. 12:03
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Egyetértek a 2. válaszolóval. Egy ilyen óriási városban bárhol történhetnek ilyen esetek, függetlenül attól, hogy a legelitebb városrészben vagy a legnagyobb gettóban utazik az ember.

Én például gyakran használom a 28-as és a 37-es villamosokat, amik az egyik legrosszabb hírűnek számítanak, mégsem ért még soha semmiféle atrocitás. Talán tényleg több a "rossz arcú" ember, mint a Budán közlekedő 61-esen, de azok elvannak saját magukkal.

2014. nov. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igazából ezeket ilyen süket dumáknak tartom. Nyilván bárhol történhet baleseted a világon, de ha egy omladozó épület mellett sétálgatsz, nagyon rá az esélyed, hogy rádomlik. Ugyanígy van ez a nyóckerrel is. Ha folyton cigányok és rosszarcúak vesznek körül, óvatosabban kell viselkedned, nem engedheted el úgy magad, mint más járaton, különben bajod lehet. Engem még sehol sem akartak kizsebelni, de a 99-esen mindjárt igen. Nem mondom, hogy ez mindenkivel minden nap elő fog fordulni, de nagyobb rá az esélyed, mert több a szemétláda ember az utcákon. Tőlem jöhetsz azzal, hogy 20 éve semmi bajod nem történt és semmi attrocitás nem ért, akkor is mindenki tudja, hogy milyen a gettóban az élet. Vagy még az a verzió fordulhat elő, hogy ezt olyan emberek mondják, akik már lecsúsztak a gettószintre, csak észre sem vették. Persze ez csak találgatás, nem biztos, hogy mindenkire igaz.
2014. nov. 10. 18:52
 6/13 A kérdező kommentje:
Ja és én is szinte minden nap használom a 28-as és 37-es villamost, és lehet, hogy nekem még nem volt balhém, de éppen két hete kellett leszállnia a villamosról egy szőke lánynak, mert 2 cigánylány beszólogatott neki és kezdett kellemetlen lenni a helyzet.
2014. nov. 10. 18:56
 7/13 anonim ***** válasza:

Kérdező: Újpesten lakom, annak is, a viszonylag nyugodt részén.

Egyszer, mentem az egyik buszmegálóhoz és az egyik, kötekedő "csoportnak" nem tetszett az arcom, kaptam is egy állast. Más is látta, de attól, semmi sem A "Nyocker járatokon", nekem, ezidáig, még soha sem esett bántódásom, pedig több alkalommal is utaztam. Rossz arcuakat én is láttam, de mint írtam, semmi.

De legyen süket dumának gondolod, hogy máshol is eshet bántódásod, de a valóság ez. Nézz utàna a történeteknek és ne szűk látókörben itélj.

2014. nov. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Egyébként pedig a rasszizmusodhoz még annyit fűznék hozzá, Kedves Kérdező, hogy a 28/37-es duón általában a hajléktalanok sokkal nagyobb problémát okoznak, mint a cigányok.
2014. nov. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

7-es. Nem mondtam, hogy Újpesten nem eshet bajod, de ne állítsuk már be úgy a nyóckert, mintha minden teljesen rendben menne.

8-as, mért rasszizmus az, hogy belátjuk, a cigányok balhésabbak, mint mások. Tény, hogy rengeteg csöves van a 28/37-esen, de azok maximum a szagukkal támadnak meg téged, legalábbis nem az a jellemző, hogy a csöves mindenkit megtámad.

2014. nov. 11. 08:52
 10/13 anonim ***** válasza:

Kérdező:

az általánosítással, tényleg gondok vannak, mert: a Józsefvárosnak, van előkelő helye is - főleg a Nagykörúton belül. A Nyocker részét, én, a gettójára használom, de ezzel az a gond, hogy más, Bp.-i kerületnek is van ilyen része.

Cigányok - tapasztalatból mondom, hogy nincs, két egyforma. Az egyik rendes, a másik meg, balhés.

A témára visszatérve: itt vannak, további kérdések és válaszok, a 99-es buszjárattal kapcsán - http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=99-es+busz

2014. nov. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!