Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A bkk ellenőr akkor is megírja...

A bkk ellenőr akkor is megírja a csekket (névvel, lakcímmel) ha nem tudok semmilyen igazolványt felmutatni, csak bemondom a nevem és lakcímem?

Figyelt kérdés
Illetve ha igazolvány hiányában nem kezd el csekket írni, akkor mit tesz? Leszállítanak a következő megállóban? Mi a menete? Légyszi csak a kérdésekre válaszoljatok, köszi

2014. nov. 10. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Odahívja a vele lévő közterest, aki felszólít, hogy igazold magad, ha nem teszed ő jogosult erőszakkal is visszatartani a rendőr kiérkezéséig. De ez már magasabb díjtétel lesz, mint venni egy bérletet...
2014. nov. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát mindig ott lesz egy közteres? És ha nincs nálam igazolvány abban az esetben MINDIG rendőrt hívnak? És amire nem kaptam választ: bemondásra nem írhatnak csekket?
2014. nov. 10. 20:35
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert akkor naponta száz Vitézy Dávid nevű utast büntetnének meg csak úgy bemondásra.
2014. nov. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Írhatnak bemondásra is csekket, de nem céljuk. Ha lehet, kerítenek közterest vagy rendőrt, effelől nyugodt lehetsz!
2014. nov. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs nálad igazolvány, akkor nem csak hogy rendőrt hívnak, de a rendőr még meg is büntet! :D
2014. nov. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ne packázzatok az őrökkel!

Örülj, ha nem akar lelökni a mozgólépcsőn, és nem tagadja le és nem tanúzik mellette a kollégája!


Nekem érvényes bérletem és diákigazolványom volt (rendőrségen a másolat), mégis megtették velem, mert nem tudtam megvédeni magam.

Nekem kitépte az iratomat a kezemből egy őr, miközben háromszor felmutattam a bérletem. Megkértem adja vissza, nem adta. Rendőrért kiabáltam, akkor sem adta vissza.

A 112-t begépeltem a telefonba, és a tárcsázó gombon volt a kezem, ekkor tudtam tőle visszavenni és kérdezte, mi a baj, mi a baj...

Ezután le akartam olvasni a számát, letakarta, majd elkezdett hátra felé terelni a mozgólépcsőn. Már hallottam, hogy zakatol mögöttem, amire a külföldi barátnőm beugrott kettőnk közé és megmentette az életem; nem viccelek, az az elmebeteg addig terelt volna egy 8,5 kilós hátizsákkal a hátamon a lépcső felé, amíg le nem esek.

A BKK még a panaszomat sem akarta felvenni először. Csak azért vették fel egyáltalán, mert mondtam, ok, akkor az ügyintézőt bűnpártolás vádjával beidéztetem a rendőrségre. Ekkor hajlandó volt legalább a panaszt felvenni!

Aztán a vizsgálat eredménye: egy másik őr az állomáson, aki nem tartózkodott a helyszínen persze alátámasztotta az igazát. A vicc, az esetről kamerafelvétel készült. Kértem a BKK-t az eset után 20 perccel, hogy adja ki a rendőrségnek, ezt megtagadták. Szerintem az egész felvétel "elveszett".


Az eset után hónapokig rémálmaim voltak, életemben először pszichológushoz kellett mennem.


Ha nem akarsz félni, hogy véletlenül megölnek, inkább vegyél jegyet és mindig olyan mozgólépcsőt használj, ahol más utasok is vannak. Hátha úgy nem olyan bátrak.

2014. nov. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!