Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mmi a hivatalos jogköre egy...

Mmi a hivatalos jogköre egy bkv ellenőrnek?

Figyelt kérdés
Tehát koteles vagyok e odaadni neki barmilyen iratomat(szig dig stb) vagy hogy feltartoztathat stb, na es ezeket hol talalom meg hivatalos formaban? Ugy is jo lenne ha ide bemasoljatok elore is koszi :)

2014. nov. 10. 18:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nem igazoltathat, csak ha közteres.

Úgy tudom hogy feltartóztatni sincs jogköre, szóval nem csukhatják rád az ajtót, nem tarthat a buszon.

2014. nov. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Es ezeket hol talalom meg rendesen leirva mint torveny vagy szabaly?
2014. nov. 10. 18:06
 3/17 anonim ***** válasza:

Talán guglizd ki hogy "BKV ellenőr jogköre".

És kapsz részletes választ.

2014. nov. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Talan mar probaltam es nem talaltam xDD
2014. nov. 10. 18:09
 5/17 anonim ***** válasza:

5 másodperc alatt.

[link]

2014. nov. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Jaja olvastam mar ezt, de ez nem jo nekem
2014. nov. 10. 18:20
 7/17 anonim ***** válasza:
51%
A busz ajtaját nyugodtan csukva tarthatják, amíg nem igazolod magad.
2014. nov. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Kellene a kiskapu ugye?

:D


Persze az idézett cikkben felsorolják a vonatkozó jogszabályok egy részét, a többit meg a Magyar Közlönyben megtalálod.

2014. nov. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
51%

De ha sarokba szorít az ellenőr úgy, hogy nem ér hozzád (amíg várja pl a köztereseket), és te félrelököd, hogy elmenj, akkor hatóság elleni erőszakot követsz el.


És sok ellenőr jár közteressel. Nem éri meg. Inkább vegyél jegyet, ha már utazni akarsz. Vagy szerinted te ingyen utazhatsz???

2014. nov. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

kb. annyi jogosítványa van, mint egy pincérnek, sakkegyleti tagnak stb.


Ha nincs érvényes jegyed vagy bérleted, kérheti hogy pótdíjazás céljából igazold magad. Kérheti, hogy szállj le a járműről. Az érvénytelen jegyet vagy bérletet, lejárt, azonosításra alkalmatlan bérletigazolványt bevonhatja.

A személyi igazolványt, lakcímkártyát nem veheti el. Kézbe adnod sem kell, elegendő ha tartod addig, amíg leírj az adatokat.

Ha nem igazolod irattal, csak bemondod az adatait, a hamis név és cím megadása jogsértő.

Megtagadhatod az együttműködést, ez csak passzív lehet. Kényszerítő eszközt nem alkalmazhat.

A közterületfelügyelők viszont igazoltathatnak, szükség esetén kényszerítő eszközt is alkalmazhatnak. Rendelet alapján az adatokat átadhatják a BKV-nak.

2014. nov. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!