Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Munkanélküliek folyamodhatnak...

Munkanélküliek folyamodhatnak bármiféle bérlet támogatáshoz?

Figyelt kérdés
Pont itt olvastam 2012-es kérdésnél írták, hogy valamilyen módon elég lehet igényelni támogatást bérletre, és akkor elég csak nyugdíjas bérletet venni. Sosem hallottam még erről, neten sem igazán találok semmit, létezik ez még vagy bármilyen egyéb bérlettámogatási lehetőség?

2014. nov. 19. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Munkanélküli ráér sétálni.
2014. nov. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szinte nincsenek is munkanélküliek, megmondta a kormány.


Időközben eléggé megvágták a juttatásokat, szóval nemigen fogsz bérlettámogatást találni.

2014. nov. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nyugdíjas bérletről nem tudok.

Voltam már, pár hónapon keresztül munkanélküli (2011 vége fele/2012 elején), akkor jól utánanéztem az utazási kedvezményeknek. Már akkor sem volt sok - egyedül, csak akkor kaptam kedvezményt, ha egy, munkanélkülieknek bíztosított képzésre járok el - az is, csak helyközire érvényes.

Azóta, hogy van, az már nem tudom. Elhiszem, hogy rossz, mert sok helyre eljársz munkát keresni, de egy helyre sem vesznek fel. Nekem, végülis, szerencsém volt, mert egy próbám volt az előző munkahelyemen, ahova, végül, visszavettek.

2014. nov. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Milyen jóindulatú az első válaszoló... Szívből kívánom neked, hogy éld át azt, hogy hiába van egy jó szakmád, félszáz helyre adod be az önéletrajzodat, és szinte alig jeleznek vissza valahonnan, és a kevés pénzből, amiből tengődsz, még teljes árú bérletet (9500 Ft) is kelljen venned, hogy valamivel eljuthass az állásinterjúkra! Majd ha leég a házad, és ellopják a kocsidat, én is vigyorogva fogom mondani, hogy ráérsz sétálni.
2014. nov. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nem tudom pontosan mikor vágta meg a fidesz a különböző juttatásokat, egy biztos: amiről én beszélek az még létező dolog volt 2012 év végén, és neten talált infók alapján 2013-as évben is fenn állt ez a lehetőség. Csak azt nem tudom, hogy 2014-ben van e még ilyen opció, nekem nem rémlik, hogy azóta lettek volna visszavágások.
2014. nov. 20. 13:35
 6/6 A kérdező kommentje:

hoppácska: Aktív korúak ellátásában (rendszeresen folyósított szociális segélyben vagy foglalkoztatást helyettesítő támogatásban) részesülő személy, ha munkaviszonyban nem áll


forrás: [link]

2014. nov. 20. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!