Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vezérek, amikor csak sétálnak...

Vezérek, amikor csak sétálnak a sínek mellett, nem izgultok, mi van, ha baj lesz a vége?

Figyelt kérdés
2014. dec. 9. 22:57
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Én még nem láttam vezért sín mellett sétálni, de lovat vagy bástyát sem...
2014. dec. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nem izgulok, s szerintem ők sem. Igaz, nincs adatom az üzemi balesetekről, de a villanyszerelő sem izgul, ha feszkó alatt kell szerelnie, a szakács sem, ha ég a tűz a kályhában. Aki naponta "sétál" a sínek között, az tudja, hogy vágány az, s hogy milyen mozgás van.
2014. dec. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem azt akarja kérdezni, hogy ha menet közben a sínek mellett sétaló embert látnak, akkor izgulnak-e hogy majdnbeugrik a sétaló fazon a vonat elé.
2014. dec. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Alapvetően eldönthető, hogy valaki észlelte-e a közeledő vonatot és ugye hangjelzést is lehet adni, ha valaki vélhetően nem látja a vonatot. Bizonyos helyeken ráadásul vannak illegális átkelőhelyek, ezeket a vezérek ismerik, ott nyilván fokozottabbam figyelnek és kürtölnek is.

Ezzel együtt én pl. mindig a közeledő vonat felé nézek, pont azért, hogy a vezér is biztos lehessen a dolgában.

2014. dec. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Öngyilkos szándékra gondoltam konkrétan.
2014. dec. 10. 09:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt mondják, mire nyugdíjba meg egy mozdonyvezető, legalább egy halálos balesetet átélt. Az esetek 99% százalékában nem a vasút, vagy ő hibás, s nem is tudott volna tenni semmit.

Biztosan nagyon nehéz feldolgozni, de aki úgy ül fel a gépre, hogy jaj, csak nehogy baj legyen, annak nem való ez a szakma. A vészhelyzetet észlelve nyilván megy fel az adrenalin.

2014. dec. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Pont most olvasom Moldova György a vasútról írt könyvét. Azt írja, komoly stressz ez a vezéreknek.

A legtöbb megbetegedés pont idegrendszeri náluk.

Egy vezér átlagosan mire nyugdíjba megy 5-10 embert gázol el.

Mégsem lehet hozzászokni.


évente 200-250 ember lesz öngyilkos a vasutakon....

2014. dec. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!