Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Élettársamnak van ez a Hatóság...

Sasa24 kérdése:

Élettársamnak van ez a Hatósági Igazolvány ( MÁK Kártya). Azt hallottam ma hogy én is utazhatok egymagam 90% ugy hogy kérek egy igazolást a korházból mert ott fekszik bent. Hogy ez pontosan hogy van? Valaki használja igy a kártyát?

Figyelt kérdés
Ja és ott kell kérni ahol ki állították. Valaki világosítson fel mert nagyon drága az utazás.

2014. dec. 11. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Hívd fel az államkincstárat, ott pillanat alatt hiteles információt kapsz majd.
2014. dec. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A MÁK kártyával a kedvezményezett és a kisérője utazhat kedvezményesen, a kisérő egyedül nem veheti igénybe a kedvezményeket, se igazolással, se anélkül!
2014. dec. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Pedig valahogy utazhatok mint élettárs egy cimen vagyunk és én is kapok az én nevemre ugy hogy az ő neve is szerepel rajta és mint kisérője és valami ilyesmi módon mondták nekem. De akkor fel hívom az állam kincstárat! A másik meg Szegeden állították ki a kártyát és Szegeden Fekszik.
2014. dec. 12. 07:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát akkor hajrá, mi 6,5 éve kaptuk az első kártyát, használjuk is rendszeresen, nem hasból írom amit írok!
2014. dec. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az tökmindegy hol állították ki a kártyát, mert az egész országban egységes a szabályozás!

Fel se kell hívnod az Államkincstárt, hiszen itt mindent szépen leírnak:

[link]

Természetesen bizonyos esetekben kérhettek utazási költségtérítést, de az független a MÁK kártyától!

2014. dec. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jó meg értettem. Köszönöm Szépen a segítséget!!!
2014. dec. 13. 07:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!