Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi alapján mondják mondják be...

Mi alapján mondják mondják be a megállókat a buszon?

Figyelt kérdés
Megállók között ugye mindig bemondják hogy "a következő megálló xy". Mi alapján dől el hogy mikor szólal meg a hang? Megfigyeltem és külön gomb nincs rá amit megnyomna a buszsofőr, arra is gondoltam hogy akkor szólal meg amikor nyílik az ajtó, de az se jó mert volt olyan hogy pl elindulás után bevárt még egy rohanó embert és kinyitotta utólag, és akkor nem szólalt meg. Az utsó tippem az volt hogy simán csak időzítve van a menetidőhöz, de az sem jó mert dugóban sem csúszott el, pedig eléggé megnyúlt a menetidő.

2014. dec. 21. 10:55
 1/4 A kérdező kommentje:
igen, -1 mondják, de a kérdés változatlan :)
2014. dec. 21. 10:58
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
GPS nézi az aktuális pozíciót és a két megálló közötti út 40%-ánál bemondja.
2014. dec. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A korszerűbb rendszerek, mint pl. a BKK Futárja, a járművek GPS egysége figyeli a jármű pozícióját és ez alapján mondja be a következő megállót. Az aktuális megállóba érve a pozíciót is ellenőrzi a rendszer és az ajtónyitásra reagálva mondja be a megálló nevét.


A régebbi rendszerek az odométer illetve az ajtónyitások alapján lőtték be a pozíciót, ezt a járművezetők is léptették, ha léptették.

2014. dec. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ó, köszönöm, ma is okosabb lettem.
2014. dec. 21. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!