Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Külföldre utaznék vonattal. A...

Külföldre utaznék vonattal. A jegyet meg tudom venni aznap is?

Figyelt kérdés

Olvasgatom a máv oldalát, de nem teljesen értem. Azt írja, hogy a railjetekre csak korlátozott számban váltható jegy.

Keletiből mennék Bécsbe railjettel. Mondjuk ha fél órával előtte veszem a jegyet a jegykiadó gépen, úgy is tuti, hogy kapok jegyet?



2014. dec. 21. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:

A jegykiadó gép nem tudja a nemzetközieket így abból tuti nem kapsz. Csak pénztárban, ahol necces fél óra alatt jegyet venni, ha kicsit feltorlódnak az ember máris ott a gáz.

Én megvenném előre.


Amúgy a railjetre csak 1-1 ajánlat korlátozott( nyilván a nagyon kedvezményes jegyek) a kirándulójegyet veheted korlátlanul.

2014. dec. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A Jetire bármennyi jegyet eladhatnak. Azonban jó tudni, hogy HELYjegyet nyilván csak a vonat ülőhelyeinek számáig adhatnak ki, helyjegy nélkül pedig, ha tele van a vonat, állnod kell. Sőt, túlterheltségre hivatkozbzva az osztrákok le is szokták szállítani néha az álló utasokat.


Az ünnepek körüli napokban ezért javaslom, hogy vegyél előre helyjegyet is. Ezt online is megteheted, aztán indulás előtt kinyontathatod a pályaudvari jegykiadó automatákból

2014. dec. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

értem, köszi. jó hogy mondtad ezt a gépes dolgot, nem tudtam, hogy csak belföldi járatokat ad ki.

a pótjegy és helyjegy között mi a különbség?

2014. dec. 21. 22:41
 4/5 anonim ***** válasza:
A pótjeggyel a magasabb színvonalú szolgáltatást fizeted meg, a helyjeggyel pedig ülőhelyet foglalsz magadnak. IC-re mindkettőt kötelező váltani.
2014. dec. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Megveheted, és külön van külföldi pénztár, ott kisebb sor van.
2014. dec. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!