Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért morognak az öregek, meg...

Miért morognak az öregek, meg jó néhány utas azon hogy a BKK-járművein fel kell mutatni, a jegyet, bérletet, utazási igazolványt, vagy személyit?

Figyelt kérdés
Azt hogy azon morognak,hogy ilyen drága a tömeg közlekedés,azt még megtudom érteni...És azt is,hogy valaki már megszokta a potyázást. Az előbbi teljesen jogos,az utóbbi NEM. De azt vettem észre,hogy az idős korosztály morog folyton,hogy fel kell mutatni a bérletet,vagy igazolványt,vagy lyukasztani kell jegyet. Holott az Ő idejükben,amikor még Ők fiatalok,vagy Tinik,vagy Gyerekek voltak a buszokon csak hátul lehetett felszállni,és ott ült a kalauz,kis asztalkával,és lehetett tőle jegyet venni,és bizony aki jegy,bérlet,vagy utazásra jogosító igazolvány nélkül próbált felszállni,az bizony lerakták! Na jó,igaz akkor aki dolgozott,az fillérekért tudott jegyet venni,és egy jeggyel egész nap tudott utazni,Budapesten bárhova. És akkoriban nem volt ilyen drága a bérlet sem,és a jegy sem. De nem értem,hogy akik anno abban az időben voltak fiatalok,vagy gyerekek,vagy Tinédzserek,azok most miért hőzöngenek,háborognak azon hogy vissza jött a szép ifjú korukat fel elevenítő módszer,ami Én szerintem nagyon helyes! Mert ha Én fizetek az utazásért,akkor nehogy már egyesek ingyen potyázhassanak. Nem? A gond csak annyi,hogy lehetne olcsóbb a tömeg közlekedés,vagy magasabbak a bérek. Én nagyon örülök,hogy bevezették ezt a rendszert,és a hőzöngő,háborgó öregek meg fogják be,a habzó irigy szájukat mert nem mondhatják most azt,hogy "Bezzeg,a mi időnkben"

#Mi a bajuk #az öregeknek #az első ajtó #való fel szállással?
2014. dec. 29. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Sokáig ment egy hirdetés a TV-be 2005-2006 körül azzal a szöveggel, hogy "Mert Ön megérdemli", később a BKV hirdetése azt szajkózta, hogy "Önnek jár". Namármost: egy mai magyar öreg, aki ugye mindennap elmondja, hogy egyedül ő építette fel ezt az országot, akkor ő azt is gondolhatja, hogy a fent említett hirdetés csak és kizárólag rá érvényes. Így milyen alapon kéri bárki is tőle az iratokat, ha egyszer ő az megérdemelten használja gondolja ő.
2014. dec. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Mert nálunk nemzeti sport a morgás. Minden nemzetnek van 1-1 ilyen szokása, a britek pl mindenkivel megvitatják az aktuális időjárást, nem mintha a másik nem látná :D Mi pedig morgunk mindig valamin. Sorba kell állni a boltban, nem jön a busz, fel kell mutatni a bérletet. Tökmindegy min, de mindig morogni kell. Vagy legalábbis egyesek ezt érzik.
2014. dec. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Azért az öregekre kihegyezni ezt a kérdést hülyeség. Legalább ugyanannyi fiatal morog.
2014. dec. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Az "öregek" minek morognának, ha már amúgy is ingyen utazhatnak a BKV-n??!
2014. dec. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert az öregek tini korukban fel tudtak pattanni a 260-asra, most pedig mindenki őket sürgeti (szerintük), nincs is középen kapaszkodó, nem tudnak felfolyni a buszra.

Sok sofőr szarik az egészbe, és van, amelyik utánuk szól, hogy személyit mutatni kellene. Erre azt mondják, nem szeretik lobogtatni, mert kilopják a kezükből a tárcát.

Megy a morgás...

A fiatalnak azért habzik a szája, mert a bérletpénzből ténylegesen bérletet kell vennie, nem használhatja fel szabadon apuci 3450 forintját.

2014. dec. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3-as: az öregek a fiataloktól tanulják a morgást. Érdekes, hogy régen - amikor építette az országot a mai öreg és más rendszer volt -, az akkori régi öregek nem szólogattak be az ellenőrnek, ma meg igen. Különös...
2014. dec. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy jeggyel miért is tudott (volna) régen egész nap utazni?
2014. dec. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!