Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Sürgős! Hajnalban indulok!...

Sürgős! Hajnalban indulok! Kicserélik a rossz vonat jegyet?

Figyelt kérdés
Ma délelőtt vettem egy jegyet plusz pótjegy..de siettem és mivel az összeg kb stimmelt és rohannom kellett fizettem és eltettem..itthon mikor pakoltam a holnapi utazásra vettem észre,hogy teljesen rossz jegyeket adott a jegykiadó. Egyszer nem arra az állomásra ahova én kértem másrészt pedig a pótjegyet sem addig adta ki ameddig kértem..ja és személyvonatra adott jegyet mellé pótjegyet... tiszta ideggörcs vagyok direkt vettem meg ma mert holnap kb 4 percem van az átszállásig hajnalban.. kicserélik a rossz jegyet?
2015. jan. 16. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt megszívtad. Nem tudod bizonyítani, hogy a pénztáros adott nem megfelelő jegyet. Szedd össze magadat és irány egy vasúti pénztár, ahol megveszed a megfelelő jegyeket. Éppen be is próbálkozhatsz a jegyek cseréjével.
2015. jan. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
felhívtam a máv-ot és megkérdeztem mit tegyek..azt mondta a hölgy,hogy az a jegy jó oda is mert km-ben annyi és ugyanannak számít! Keletibe kértem és a Délibe adta a nő... pótjegyet meg egy megállóval előrébb...
2015. jan. 16. 18:59
 3/9 anonim ***** válasza:

A három budapesti fejállomás (keleti déli nyugati) egy állomásnak minősül díjszabási szempontból, így az nem baj.

A pótjegy viszont baj lehet, hogy rövidebb, lévén km-re van.

2015. jan. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Amúgy honnan hová utaznál?
2015. jan. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A budapesti fejpályaudvarok díjszabási szempontból egy állomásnak számít. A pótjegyről konkrétumok híján nem tudunk mit mondani.
2015. jan. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Pécs-Budapest

Tulajdonképpen arra jutottam most egy ügyintézővel,hogy egy órával az indulás előtt van lehetőségem kicserélni a pótjegyet azt a jegyet amit személyvonatra adtak ki azzal pedig utazhatok intercityin ha a pótjegy rendben van

2015. jan. 16. 19:19
 7/9 anonim ***** válasza:
Okosan egyeztettél az illetékesekkel. Kelhetsz korábban a tervezettnél, de talán ezentúl jobban odafigyelsz, amikor bármilyen pénztártól távozol :))
2015. jan. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A menetjegy nem szól személyvonatra vagy IC-re, az adott útvonalra szól. Megfelelő pót- és/vagy helyjegyek birtokában utazhatsz vele emeltszintű vonatokon is.
2015. jan. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
mindenki válaszát köszönöm!sikerült elérni gond nélkül az úti célom.. hajnalban a jegypénztárban szó nélkül kicserélte a pótjegyem csak rá kellett fizetnem de nem kötözködött elmondtam mi a problémám a jeggyel mi történt tegnap és azonnal megkaptam a megfelelő jegyet ( amit persze most már tüzetesen átnéztem )
2015. jan. 17. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!