Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budaiak pestiek! Kinek mi a...

Prym kérdése:

Budaiak pestiek! Kinek mi a véleménye Moszkva/Széll Kálmán tér feltúrásáról? (nem az útvonalak megváltoztatásáról, azt mindenki utálja)

Figyelt kérdés
engem az zavar (azon kívül hogy megszoktam a csúnya-szép-mocskos teret) hogy az új tervben nincs benne az Óra :(

2015. jan. 20. 09:38
 1/5 A kérdező kommentje:
(beszart a gyakori) tehát problémám nekem ezzel hogy amit zöld területnek hívnak max 2 m2 lesz.nem is az hogy "miért nincs több fű???" egyszerűen nem szükséges. a növényt ki fogja nyírni az ottani "környezet"
2015. jan. 20. 09:41
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

Itt még elég sok lesz a zöldterület, ráadásul a tér közepén álló épületek teteje is zöld lesz.

Csak jó lenne, ha olyan fákat ültetnének, amik nagyra nőnek, árnyékot adnak.

2015. jan. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nen tudom, én alig láttam zöldfelületet a látványterveken, marad a rengeteg beton. De sokkal jobban zavar, hogy maradnak a nagy átszállási távolságok: elővárosi buszok a Széna téren, dél felé a buszok a Várfok utcában, villamosok is kb. ott, ahol vannak, nyugati irányú buszok szintúgy, csak kevesebb területen (ami nem baj, eddig buszparkoló volt a tér fele). Nem hiszem el, hogy ne lehetett volna a tér északi-nyugati részén egy kompakt átszállóhelyet létrehozni.
2015. jan. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A moszkva tér alapvetően közlekedési csomópont, és a tervezők nagyon helyesen tették, hogy nem raktak rá zöldfelületet.


A térnek a legfontosabb feladata a tömegközlekedési kapcsolatok biztosítása. Ehhez egyfelől hely kell a járműveknek (busz- és, villamosforduló, végállomás tároló- és kiállóhely) ami nem lehet zöldfelület. Másrészt biztosítani kell az átszállási útvonalakat a megállóhelyek között. Emellett a tér többirányú gyalogos áramlatait el kell vezetni, mert nem csak átszállópont de célállomás is a gyalogosoknak.


Ennek a forgalomnak csak úgy tud megfelelni a tér, hogy funkcionálisan használjuk fel a felületet, azaz nem akadályozzuk facsoportokkal, bokrokkal, virágágyásokkal a gyalogosforgalmat.


Másfelől ott van problémának a teret körbefutó közúti forgalom, aminek a nagysága önmagában megakadályozza, hogy a Moszkva tér valami nyugodt kiülős tér legyen. Nem kényelmes ott tartózkodni, akiknek igen, azoknak meg már eddig is túl sok helyük volt. Semmi szükség trógercsalogató helyekre, hogy a csövesek oda járjanak részegedni vagy WCzni.


A Moszkván zöldterületet növelni értelmesen csak a közút rovására lehetne, ha megvalósult volna a régi terv, miszerint a teret megkerülő utat egy egyenes alagútba terelik. Erre jelenleg nincs pénz, a meglévő terv így nem számolhat a közút átrendezésével.


Mellesleg, a közelben két nagyobb zöldterület is található, a Vérmező és a Városmajor, ami bőségesen helyet biztosít azoknak a funkcióknak, amiknek a Moszkva nem.

2015. jan. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az Órát én is sajnálom :(

Nemrég hallottam, hogy a szökőkutat is lebontották. Igaz, hogy nem valami szép, de megszoktunk és ez örökre megmaradt bennünk.


Felháborítónak tartom, hogy a tér átalakítása ellen nem terveztek tüntetést. Meddig kell tovább rombolni az emlékeket?


Már vagy 2-3 éve hallottam a tér felújításáról / átalakításáról, de naivan hittem, hogy ez nem fog megvalósulni, mert sok pénzbe került. És, mert az arra járók ill. a városvédők ellenkezni fognak.

2015. febr. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!