Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nagyon nehéz megtanulni...

Nagyon nehéz megtanulni Pesten közlekedni? :s Lent több!

Figyelt kérdés
Nagyon nehéz megtanulni melyik villamos/metró/busz stb. merre megy és mikor?Hol áll meg?Plusz nehéz megjegyezni mi merre van?Akik felkerültek Pestre kérlek írják le ezeket.Személyes tapasztalat meg ilyesmik.Nagyon, de nagyon köszönöm!!!

2015. jan. 20. 20:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Manapság ez már az okostelefonok idejében nem kihívás. de ha nincs okostelefonod, akkor is otthon megnézed az utvonalterv.hu-n vagy a google térképén, aznap hova akarsz menni és kinyomtatod, vagy leírod egy papírra. És utána azt az utat már tudni fogod. Az ember nem megy össze-vissza a városon folyamatosan, aki pesti, az sem tudja az össze busz útját, csak amerre ő jár, legtöbbször csak munkahely-otthon közti útvonal, plusz posta, bank, kórház, rokonok, és ezzek kifújt. Ha valami új helyre megyünk, mi pestiek is térképet használunk. :)
2015. jan. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még így is szoktunk kérdezősködni, mert mindent folyton megváltoztatnak, átépítenek.
2015. jan. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem nehéz egyáltalán:)

Én még csak nem is lakok Pesten (2-3 év múlva tervezem) és így is megtanultam. Kétszer voltam úgy ott, hogy tömegközlekedéssel utaztam.

Engem valamiért érdekelt és elkezdtem róla egyre többet olvasni.

2015. jan. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!:) Én jövőre megyek oda továbbtanulni:) Szóval én még csak lassan 14 leszek.Csak félek is, hogyha rosszkor szállok le vagy rossz buszra.Bocsánat, csak kicsit félek tőle, de gondolom valamilyen szinten gyorsan bele lehet jönni:)
2015. jan. 20. 20:51
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Tekintve, hogy általában két hely között ingázol, nem nagyon kell 3-4 járatnál többet megtanulni, az meg gyorsan kell, hogy menjen.


Ha máshová kell menned, akkor meg úgy is utánanézel előre, ahogy a többiek írták.

2015. jan. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%
Készülj fel arra, hogy egyes aluljárókhoz csak azt írják ki, hogy Toalett, pedig a metró is ott van. Turisták rengeteget szívnak emiatt...
2015. jan. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem nehéz.


1. Az okostelefonos utazástervezők minden menetrend szerint közlekedő járat útvonalát megmutatják neked és a BKK oldalán a nem tervezett forgalmi zavarokról is valós időben értesülhetsz.

2. A BKK Ügyfélpontjain ingyenes senatikus zsebtérképek és néha városrésztérképek is elérhetők. Egy ilyet mindenképp szerezz be a Keletinél, Kelenföldön, Kőbánya-Kispesten, a Deák téren vagy a reptéren.

3. Minden megállóban megtalálod a megálló nevét, az ott megálló járatok menetrendjeit, útvonalukkal, megállóival együtt. Az M rövidítés metróállomást, a H HÉV-állomást jelöl. (Egyes esetekben persze ellopják, megrongálják a táblákat, de ma már ez nem olyan gyakori.)

4. A régebbi járműveken táblákon követheted, hol jársz, az újabbakon digitális kijelzők mutatják a következő megálló(ka)t. Hangbemondás szinte minden járművön van.

5. A metróállomásokon, frekventált csomópontokban részletes várostérképek segítenek a tájékozódásban. Sok aluljáróban pedig aluljáró- és csomóponttérkép van.

6. Kérdezz bátran a járművezetőktől, biztonságiaktól, utastársaktól. Persze nem mindig kapsz tökéletes választ, de előbb-utóbb lesz, aki tuti tippet tud adni.

7. Nem tudsz durván eltévedni. A legtöbb járat érint metró-, HÉV- vagy vasútállomást, ezekről pedig már az első napokban is tuti eltalálsz egy ismerős pontra.

2015. jan. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

# 7: ez igen!

A válaszodat kéne kiemelni (jó értelemben gondoltam).

2015. jan. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

HA rossz buszra szállsz, akkor végső esetben a következővel visszamész oda ahonnan indultál. Amúgy ahogy írták, nem vészes.


Ha új helyre mész, akkor érdemes megtervezni az utat, de erre ott van a google maps, és bkk térkép is. Én 8 éve vagyok fent, de ismeretlen helynél mindig megnézem mi az optimális útvonal.


Ráadásul napi használathoz 2-3 járatot kell max ismerni.

2015. jan. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Érdemes nézegetni néha a térképet, nehogy úgy járj hogy kétszer átszállsz a célpontodig, miközben gyalog 5 perc séta lenne :).

Amúgy nem nehéz, ha 2-3x utazol egy járattal, már tudod merre megy (kivétel a metró, azt érdemes kicsit tanulmányozni a térképen), és hidd el a budapestiek is csak azokat a járatokat ismerik amik a környékükön járnak, ha a város másik felébe kell BKV-zniuk ők is megnézik neten hogy mivel menjenek.

2015. jan. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!