Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Honnan tudom meg, hogy melyik...

Honnan tudom meg, hogy melyik belföldi vonat akadálymentes?

Figyelt kérdés
Babakocsival utazom, de a hagyományos, magas vonatra segítséggel sem tudom fölemelni, de ha tudnám, sem fér be a keskeny ajtón.
2015. febr. 16. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A menetrendben kerekesszék ikonnal van jelölve, igaz ezek nem mind alacsonypadlósak, de ahol van kerekesszék ikon ott van széles ajtó és nagy hely.


Honnan hova utaznál?

2015. febr. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Az a baj, hogy szinte csak a pesti elővárosi forgalomban van erre lehetőség, mert ugye mint tudjuk, Magyarország csak Pest megyéből áll. Egyébként az első válaszolónak igaza van.
2015. febr. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azt az ikont láttam én is, de csak az volt odaírva, hogy ott emelő van.

De ezekszerint akkor azok a vonatok nem a régi, iszonyú magasak, hanem legfeljebb egy-két lapos lépcső van?

2015. febr. 16. 21:06
 4/9 anonim ***** válasza:

Figyi tényleg egyszerűbb lenne megmondani hol utaznál, mert az az emelőikonból nem derül ki, hogy milyen...


Lehet teljesen alacsony padlós is meg régi is.

2015. febr. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem, lapos lépcső nincs. Vagy ap., vagy emelő. De a menetrendből ez sehol nem derül ki, mert az kifejezetten a mozgáskorlátozottak tájékoztatását célozza. (Nem helyeslem, de így van. Az idősek, babakocsisok, nagybevásárlásra igyekvőknek nincs "hivatalos" útmutatás.)


Ezért leginkább egy adott vonal utasaitól tudsz többé-kevésbé megbízható információra szert tenni e fórumon. Vagy hívd fel a vasúttársaságot - igaz, az ő ügyfélelhárító szolgálatuk sem mindig okosabb.


Azt egyébként vedd figyelembe, hogy egyes megállóhelyeken még az ap. vonatokra való felszálláshoz is lépcsőzni kell!

2015. febr. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Elsétáltam már az itteni állomásra, de a kasszánál semmi biztosat nem tudtak mondani.


Ceglédről jövünk haza Bp.-re.


Köszi az eddigi segítséget.

2015. febr. 16. 22:45
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]

Itt vonatszám alapján tudod kikeresgélni.

Sajnos nem 100% :(

2015. febr. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hétvégén alacsonypadlós FLIRT vonatok járnak azon a vonalon nyugatis zónázóként, de talán előfordul hétköznap is. A többi zónázón a kerékpárszállító kocsinak nagy ajtaja van, azon befér a babakocsi. Az első vágányról indulnak ezek, úgyhogy aluljárózni nem kell hozzájuk.
2015. febr. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2015. febr. 18. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!