Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Elestem ahogy leszálltam a...

Elestem ahogy leszálltam a buszról, kiment a bokám, de nem segített a sofőr. Ezért ő felelősségrevonható?

Figyelt kérdés

Ahogy szálltam buszról,rosszul lèptem, alámfordult a bokám ès elestem. Annyira megzúzódott, hogy nem tudtam felállni, ès a hirtelen fájdalomtól sokkot is kaptam. De csak ott ültem a földön tehetetlenül, ès senki nem szólt hozzám. Senki nem segített nekem, a sofőr sem szólt semmit. Láttam, hogy hátra nèz a tükörben,hogy becsukhatja e az ajtót, ès látta,hogy a földön ülök, de egèsz egyszerűen csak becsukta a hátsó ajtót ès továbbhajtott. Mèg 10 percet ott ültem,mire jött valaki, aki segített legalább a padig eljutni.

A főnököm ( munkába mentem) ès anya is kiakadt amikor elmesèltem, hogy senki nem segített a buszról, mèg a sofőr sem. Nem akarok h-lyèt csinálni magamból, úgyhogy kötelessège lett volna a buszsofőrnek valamifèle segítsèget nyujtania? Vagy legalább megkèrdeznie, hogy èlek e mèg? Nem a megállóban estem el, hanem közvetlenül kiestem a buszból...

Köszi L20


2015. márc. 17. 20:01
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Nemtudom mennyire lènyeges, de azt kifelejtettem, hogy az orvos azt mondta, hogy elèggè megzúzódott, ès kèt hèt pihentetès minimum...
2015. márc. 17. 20:03
 2/24 SándorÚr ***** válasza:
100%
Hát figyelj szerinted lehet mást okolni azért, hogy rosszul léptél le? Elvileg senki nem ártott neked. A sofőrt segítségnyújtás elmulasztásáért lehetne elővenni, de ennyi erővel bármelyik utast vagy járókelőt, de senkire se lehet rábizonyítani, hogy látták, hogy bajban vagy de bele törődtek.
2015. márc. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
Szia. Sajnos nem hinném hogy kötelessége, hogy segítsen, de mégis azt mondom segítenie kellett volna, nem kötelességből hanem alapvető emberiességből. Vagy bárki másnak aki látta ami történt. Sajnos manapság nem sok udvariasság vagy segítőkészség van. Közönyösek a legtöbben. Mihamarabbi gyógyulást a lábadnak.
2015. márc. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
32%

Nem vonható felelősségre.

Ha jól néznél ki akkor minden második férfi utas segítene, a többinek ott van a barátnője/felesége :DD

2015. márc. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
63%
Ne hisztizz,üdv az életben. Én is hasonlóképp jártam,forgalmivizsgán,kocsiátvizsgálás közben,a padkára rosszul léptem,én kitörtem a lábam,a vizsgabiztos és az oktatóm otthagyott a parkolóba,hogy majd jönnek értem...
2015. márc. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Nem tudom miből szűrted le, hogy hisztizek, mert ez egy kérdés volt, nem hiszti. Az anyám miatt kérdezem ezt az egészet, mert neki minden ismerőse azt ajánlotta, hogy menjen be panaszt tenni ezért a volánhoz, mert a jogosítványt is úgy kaphatja meg az ember, hogy megtanulja, hogy nem hajtunk tovább segítség adás nélkül.
2015. márc. 17. 20:12
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, a sofőr nem hibás, mert lehet késésben is volt, egy nagy dög járművet kell irányitson a nagyon forgalmban 50-60-70 emberrel. A baleset ugye már a buszon kivül volt. Tényleg nagyon sajnálom, ami történt, és véleményem szerint nagyon pofátlanság volt, hogy abszolút senki nem segitett. De a sofőrt nincs miért piszkáld, azzal úgysem lesz jobb senkinek.
2015. márc. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
32%

a segítségnyújtás elmulasztása ebben az országban is bűncselekmény és felelősségre vonható a sofőr, mivel az ő járművén történt a baleset...

amúgy mindenképp jelentsd a volántársaság felé, lehet van utasbiztosítás, ami fizet neked

2015. márc. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
68%
na pont az ilyenek emberek miatt tart ott ez az ország ahol........hogy itt mindenki másra akarja kenni a saját hibáját,meg persze mindenért más a felelős!!!Még jó hogy nem én vagyok a hibás vagy nagyanyám,mert te rosszul léptél........meg eleve nem tudom mit vártál,hogy a sofőr majd leápol meg vizesborogatja a bokádat.....
2015. márc. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Nem neki köszönhető az eset, gyakorlatilag semmi köze ahhoz, hogy a buszon kívül mi történik veled. Inkább a többi utas és a buszra várakozók azok, akiknek segíteniük kellett volna, de ne felejtsük el azért azt se, hogy Magyarországon vagyunk, itt az ilyen nem divat.
2015. márc. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!