Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Elestem ahogy leszálltam a...

Elestem ahogy leszálltam a buszról, kiment a bokám, de nem segített a sofőr. Ezért ő felelősségrevonható?

Figyelt kérdés

Ahogy szálltam buszról,rosszul lèptem, alámfordult a bokám ès elestem. Annyira megzúzódott, hogy nem tudtam felállni, ès a hirtelen fájdalomtól sokkot is kaptam. De csak ott ültem a földön tehetetlenül, ès senki nem szólt hozzám. Senki nem segített nekem, a sofőr sem szólt semmit. Láttam, hogy hátra nèz a tükörben,hogy becsukhatja e az ajtót, ès látta,hogy a földön ülök, de egèsz egyszerűen csak becsukta a hátsó ajtót ès továbbhajtott. Mèg 10 percet ott ültem,mire jött valaki, aki segített legalább a padig eljutni.

A főnököm ( munkába mentem) ès anya is kiakadt amikor elmesèltem, hogy senki nem segített a buszról, mèg a sofőr sem. Nem akarok h-lyèt csinálni magamból, úgyhogy kötelessège lett volna a buszsofőrnek valamifèle segítsèget nyujtania? Vagy legalább megkèrdeznie, hogy èlek e mèg? Nem a megállóban estem el, hanem közvetlenül kiestem a buszból...

Köszi L20


2015. márc. 17. 20:01
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó, de még mindig nem ez volt a kérdés. Én nem bűnbakot keresek, egész egyszerűen felvázoltam egy szituációt, és megkérdeztem, hogy esetleg hibás e a sofőr, nem pedig kijelentettem, hogy az, és mekkora k_csög, hogy nem segített. Igenis rosszul esett, hogy nem bírtam megmozdulni, és sokat kellett várnom, mire volt valaki, aki hajlandó volt legalább a 2m-re lévő padig elkísérni, hogy ne a hideg kövön üljek, de mégegyszer mondom, hogy nem hibáztatni jöttem, hanem tényeket kérdezni.

Ha meg ti nem tudjátok értelmezni a kérdésemet, az nem az én problémám. Pont az ilyen emberek miatt tart ez az ország ott, ahol, mert nem értelmeztek, hanem elkezdtek hőbölögni mindenen, ahelyett, hogy értelmes hangon beszélnétek.

2015. márc. 17. 21:06
 12/24 A kérdező kommentje:
illetve utolsó előtti.
2015. márc. 17. 21:07
 13/24 anonim ***** válasza:
67%

" nem hibáztatni jöttem, hanem tényeket kérdezni."


Milyen tényeket?!?!?!Leirtad a sztoridat,esküszöm velőig hatódtam.......de ezen kivül mit vársz?!?!?!?Amúgy meg bazi kiváncsi lennék,hogy te a nagy áldozat forditott helyzetben mikor mentél volna oda valakihez.....jó tudom most jön hogy persze te nem ilyen vagy,meg te mindig segitesz.....kivéve amikor nem....

2015. márc. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Maradjunk annyiban, hogy egyáltalán nem ismersz engem, és ennyi :) nem fogok magyarázkodni :)
2015. márc. 17. 21:19
 15/24 anonim ***** válasza:
89%

Hű, emberek, a szövegértés tényleg ennyire nem megy? NEM az a kérdés, hogy a BALESETÉRT felelősségre vonható-e a busz vezetője, hanem az, hogy a SEGÍTSÉGNYÚJTÁS ELMULASZTÁSA miatt felelnie kell-e?


Ez már bizony nem egyértelmű helyzet, hiszen baleset esetén az azt észlelőknek erkölcsi és törvènyi kötelezettségük a segítségnyújtás. Az ezt elmulasztók a Btk. értelmében vétség miatt alapesetben 2 évig terjedő börtönbüntetéssel sújthatók.


Eddig a tények.


Innentől kezdve a részleteken múlik, felelős-e a buszvezető e deliktumban. Ha nem bizonyítható egyértelműen, hogy látnia kellett az esetet, akkor nem érdemes belemenni a pereskedésbe. De ahogyan az sem egyértelmű, hogy láthatö volt-e: segítségre szorulsz.


Ezen kívül viszonylag kis súlyú ügynek tűnik ez, így aligha lenne belőle börtönbüntetés, ám ha a buszvezetőt elmarasztalnák, külön polgári jogi eljárásban kártérítést követelhetnél tőle.


Azt azonban morális szempontból mérlegeld, hogy tényleg csak a buszvezetőt akarod elmeszelni vagy esetleg volt a közelben olyan, akitől mèginkább elvárható lett volna a segítségnyújtás.

2015. márc. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
51%

Ha csak ott ültél csendben akkor mit vársz?

A sofőr esetleg látta, hogy megbotlottál aztán leültél. Látszólag jól voltál, nem ájultál el, életjeleket mutattál! Ilyen esetben ki döntse el, hogy segítségre szorulsz, vagy csak szeretsz a koszos földön ücsörögni a megállóban!


Legközelebb nyisd ki a kicsi szádat, és hangosan mondd ki: "Kérem segítsenek!" ha ezt hallja a sofőr, akkor le fog szállni és megkérdezi mi bajod!


Az volt már, hogy "Béna gyereknek anyja veri..."?

2015. márc. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Senki nem segített csak sokára, de ennek ellenére elakarod verni a port a buszvezetőn akinek ebből jegyzőkönyvi meghallgatása egyéb lehet.

Tisztelt utasok elvannak szállva!

Többi embert aki nem segített miért nem panaszolod be?

A panaszkodó utasoknak minden embert fel lehet jelenteni, panaszt tenni!

2015. márc. 18. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Én ha ott lettem volna, tuti elsősegélyben részesítettelek volna. :)
2015. márc. 18. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Anyám jött haza munkából, busszal. Sofőrt a család barátja, mivel más utas nem nem volt, a házunk előtt tette le(ha van utas sokszor akkor is ott teszi le). Dzitu ugyan ez, rosszul lépett, kiment a lába. sofőr perze segített, meg megbeszélték hogy a buszmegállóban történt az eset. Munkahelyi baleset lett 90%os fizetesselr, viszont a munkavédelmis elkerte a sofőr nevét is telefonszámát, bár fel nem hívta, a jegyzőkönyvben benne volt.
2015. márc. 18. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Ne legyél már buta, pont a sofőrt akarod emiatt cseszegetni?Gondolom nincs jogsid, mert ha lenne, akkor tudnád, hogy a tükörből nem lehet mindent látni.Nem volt szép dolog az utasoktól, és az arra közlekedőktől, hogy nem segítettek, de a sofőr szerintem ha észrevett volna, akkor segít, mert a buszosok nem nagyon hagynak egy utast sem segítség nélkül, mert egy hozzád hasonló betelefonál, és akár bércsökkentést is kaphat, illetve szóbeli megrovást a felettesétől.Egyébként is azért kell nekik a PÁV2, hogy az emberekkel is tudjanak vmennyire bánni, ne csak a járművel.
2015. márc. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!