Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Közel egy hét múlva meglesz...

Közel egy hét múlva meglesz az első repülőutam. Kicsit parázok, de nem attól, hogy lezuhan a gép. Hanem attól, hogy esetleg rosszul leszek. Tippek esetleg?

Figyelt kérdés

2015. márc. 21. 11:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne zabáld magad halálra vagy vegyél be egy gyenge nyugtatót.
2015. márc. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Elmondom mi fog történni.

Felszállsz a gépre,a poggyászod(ami nem lehet több 20 kilónál) beteszed a poggyásztartóba vagy az ülésed alá(ezt akkor ha lusta vagy felállni és levenni :D)megvárod amíg a többi utas is felszáll,aztán becsukják az ajtókat.A fejed fölött levő hangszóróban bemondják az utasoknak,hogy kössék be öveiket.Egyébként szintén a fejed fölött lesz majd ott két kis jel,az egyik azt mutatja,hogy mikor kell be és kikapcsolnod az öved,a másik pedig azt jelenti,hogy tilos a dohányzás,de az mindig világítani fog.Ezután kigurultok a kifutópályára és megálltok,és vártok amíg meg nem adják a felszállási engedélyt.Miután megadták elindul a gép és egyre gyorsabb lesz.Ahogy gyorsul úgy fog zúgni nagyon a gép,hogy a saját hangodat nem fogod hallani.(Ez persze nem lesz mindig ilyen,midig zúgni fog a gép de egy idő után meg lehet szokni.) Felgyorsul,aztán jön a fokozatos emelkedés,vagyis csökken a nyomás,ami ezekkel járhat:

-Ha érzékeny a füled bedugul: rágj gumicukrot,nyelj nagyokat,fogd be az orrod és fújd ugyanott a levegőt vagy az én esetemben (és ez mindig bejön)tartsd nyitva a szád,vagy ha nem akarod,hogy hülyének nézzenek( :D ) próbálj meg időnként ásítani. Egyébként amikor eléri a gép az utazómagasságot,nálam volt olyan hogy még akkor is éreztem hogy be van dugulva fülem,(mondjuk ez azelőtt volt mielőtt a felhők fölé értünk volna)szóval lehet,hogy nálad is így lesz.

-Előfordulhat,hogy fájni fog az állkapcsod:Én ilyet még nem tapasztaltam,csak hallottam róla. Nem baj legalább tudsz róla:)

- Émelygés: Tényleg ne tömd magad össze csomó kajával,de azért legyen a gyomrodba valami. A repülőgépekben vannak hányózacskók,és vécék emellett nem kell aggódnod. (mondjuk miközben emelkedik a gép nem állhatsz fel de mindegy.)Amúgy a kilátás nagyon nagyon klassz kinézni meg érdemes,miközben felszáll a gép;)


Na és amikor elérte a gép az utazómagasságot ki lehet magadat kötni.(A fejed fölött levő kis jel fogja mutatni)Ekkor már kimehetsz a vécére meg járkálhatsz. Miközben utazol hallgathatsz zenét.(én eddig csak Mp3-mal hallgattam zenét,szóval most nem mondom ki hogy lehet telefonnal is nehogy baj legyen!;Az előtted ülő székének a háttámláján vannak újságok meg magazinok,szóval lehet olvasni is.

A kajákról meg italokról nem igen tudok sokat mert én eddig a Finnair-rel és hát a Malévval utaztam (az már régebben volt :) és az előbbin ki lehetett választani mit kérsz inni,(voltak fizetősek de az mind alkohol) és adtak hozzá egy szendvicset vagy egy kis dobozt amiben volt sajt,saláta,tojás,hús stb(kevés volt).De szerintem többet fogsz inni mint enni.:D

Az út során lehet hogy bekerülsz majd egy légörvénybe,de attól nem kell parázni,csak egy kicsit megmozgatja a gépet,nem vészes,túl fogd élni!:)Azt is lehet érezni amikor a gép fel-le,jobbra-balra megy,amitől ha érzékeny a gyomrod lehet hogy émelyegni fogsz de nálam ez mondjuk még nem fordult elő.Ekkor már tuti a felhők fölött vagytok,ha kinézel kicsit irritálni fogja a szemed hogy fehéret látsz,de egyébként szép nagyon!:)

Ezután ha már közel vagytok az úti célhoz,megint felszólítják az utasokat,hogy kössék be magukat,(felül a kis jel is mutatja)aztán fokozatos leszállás(megint számíthatsz a légnyomásra,vagy is táthatod nagyra a szád:),kiengedik a kerekeket,és egy zökkenés után már le is szállt a gép!Szépen begurul a terminálba,és kiszállhatsz,megérkeztél!:)


Remélem tudtam segíteni,jó utazást!!!:)



Ha felszállt a gép és ki lehet kapcsolni az öveket, hallgathatsz zenét,hogy eltereld a figyelmed.

2015. márc. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Hupsz most vettem észre,hogy az utolsó mondatot már egyszer leírtam...bocsi.:)
2015. márc. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!