Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ez szabályos így? Normális ez...

Ez szabályos így? Normális ez a sofőr?

Figyelt kérdés

Itt ülök az első ülésen (GY-M-S megyében),és két falu között megyünk egy sima kis kétsávos úton, oldalt mezők, bicikli út stb.

Szóval két falu között a legkisebb sebesség 70-km/h a legnagyobb 90 km/h-volt.

Most beértünk egy faluba, itt lassított most "csak" 60-70 körül ingadozik.

Kezd halálfélelmem lenni, mert bár évek óta utazom ezzel a busszal, és néha ezzel a sofőrrel, egyáltalán nem érzem magam biztonságban.

14:45 kor indultunk a pályaudvarról, és 15:18kor értünk a végállomásra. Ha más sofőr van, általában 15:30 körül vagy 35-re érünk be. (nyilván függ a fel/leszallok szamatol, a lámpáktól, és a forgalom nagysagatol, de ez azért durva.) 25 kilométeres útszakaszról van szó.

(időközben leszálltam)

És normál esetben nem is félnék,de múlthónapban volt egy kisebb karambolunk. Ugyanezzel a sofőrrel.

Én elhiszem, hogy siet meg minden, de néha már tényleg azon gondolkodom, hogy megirom a végrendeletemet.


2015. márc. 25. 15:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyszerű a teendő: írd le ugyanezt az üzemeltető társaságnak. Hidd el, jó eséllyel fognak vele foglalkozni, mert egy újabb baleset nem hiányzik senkinek.
2015. márc. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

De figyelj. Ha halálfélelmed van, volt már karambolod ezzel a sofőrrel, meg azon gondolkozol, hogy megírd a végrendeletedet, ráadásul épp ott ülsz a buszon, ráadásul a sofőrtől kb. fél méterre, akkor miért ide írsz és miért nem szólsz neki, hogy lassítson??? Én ezt nem értem.


Ha én valaki miatt veszélyben érzem magam, mert úgy vezet, hát szólok neki.


Ezek szerint megérkeztél a végállomásra, örülök, de ha nem így lett volna, mert a hülyesége miatt balesetet szenvedtek, akkor mi van?


Súlyosan megsérülsz, esetletleg meghalsz.


Ne ide írj máskor, hanem szólj neki, esetleg jelentsd az esetet a busztársaságnál. Aztán majd ott ők szólnak neki.


Én megértelek amúgy, de tényleg szólj! Még ha olyan profi lenne, hogy neki semmi ez a sebesség, de írod, hogy volt már karambolod vele.

2015. márc. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Egyszer szóltam, le lett ugatva a fejem, hogy majd akkor pofazzak, ha sajat buszt gvezetek, és ha nem tetszik menjek másik busszal.

Tele van a busz iskolásokkal,meg munkásokkal, ők sem szólnak, inkább csak kapaszkodnak. Szólnék én, de felesleges. Állítólag volt már rá panasz jó párszor, de nem történt semmi. (max vonatak a fizetéséből vagy szóban megdorgálták.)

Most is vele utazom, kíváncsi vagyok mi lesz. Majd írok fejleményt.Remélhetőleg túl éljük :D

2015. márc. 26. 14:40
 4/4 anonim ***** válasza:

"Állítólag volt már rá panasz jó párszor"


Állítólag...magyarul eddig mindenki csak magában hőbörgött.

2015. márc. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!