Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Jogosan büntettek meg? Mit...

Jogosan büntettek meg? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
DKV buszon megbüntettek, mert még a márciusi bérlet volt nálam (6-a). Mivel nekem többen mondták, hogy 7-e éjfélig érvényes, azért elővigyázatosságból megvettem az áprilisit, de nem cseréltem még le. Ezt el is mondtam az ellenőrnek, és láthatta rajtam, hogy nem bliccelni akartam, hanem félreértesültem. Azt mondta, 4000 FT a bírság, de a csekkre 12300-at írt. Most akkor mi van? Hova menjek most ünnepekkor? És mondjam majd el, hogy volt bérletem, csak úgy tudtam, még a múlt havi is érvényes? SÜRGŐS LENNE.
2015. ápr. 6. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A DKV ügyfélszolgálatán bemutatod a meglévő áprilisi bérletet és akkor nem 12300 a bünti, csak 4000.
2015. ápr. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az utólagos bérletbemutatás 4000, ha nem mutatod be, akkor 12300 Ft.


Én csak azt nem értem, hogy ha meg volt az új, akkor miért nem cserélted le? Elkopik, vagy mi?

2015. ápr. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
"A részvénytársaság 400 Ft-ot számít fel abban az esetben, ha az utas az ellenőrzés alkalmával érvényes bérletét nem tudja felmutatni, de azt legalább az ellenőrzést megelőző nap váltotta és az ellenőrzést követő 5 munkanapon belül az Ügyfélszolgálatunkon utólag bemutatja." ez mire vonatkozik?
2015. ápr. 6. 18:09
 4/4 A kérdező kommentje:
400 volt, de annyira aranyos emberek vannak, hogy kifizettettek volna velem 12300-at, ha nem állok ki az igazamért.
2015. ápr. 15. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!