Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Köteles vagyok-e fizetni?...

Köteles vagyok-e fizetni? (Szabolcs Volán)

Figyelt kérdés

A napokban megbüntettek, mert jegy nélkül utaztam, de a kiegészítő cetlire anyám nevét és a születési dátumomat is helytelenül írta rá az ellenőr. Ilyenkor tudok arra hivatkozni, hogy az nem az enyém vagy valami hasonló?

Köszönöm a válaszokat.



2015. ápr. 11. 19:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Persze, az irodában a papírt a gerinceddel együtt leadhatod.
2015. ápr. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%

Nos talán még emlékszel, vagy ha fiatalabb vagy akkor meselték már, hogy az átkos után a határnyitást követően Ausztriában a határmenti boltok közül sokban ki volt írva:

"Magyar, ne lopj!"

Most kérlek olvasd el a kérdésed, és gondold végig, hogy volt-e alapja az akkori kiírásnak.

2015. ápr. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
25%
Éééés már jönnek is a mocsokféreggerinctelenbliccelő kommentek. Mondjuk én se támogatom ezt a módszert, de ha egyszer az életben teszed, akkor talán nem azzal a ~300 forinttal fogod becsődöltetni a vállalatot. Mindazonáltal a gondolatmeneted azon bukik el, hogy ha nem a tied lenne a papír, akkor hogy kerülne hozzád... szóval szerintem inkább fizesd be, de addig, amíg nem kamatozik.
2015. ápr. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%

"Éééés már jönnek is a mocsokféreggerinctelenbliccelő kommentek."


Miért mégis mit kellene tenni? Ujjongani és tapsolni megint egy tolvajnak?

2015. ápr. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30%

Nem, de már marhára unalmas, hogy állandóan idecsődül 15 ember és itt élik ki magukat. De komolyan, nincs jobb szórakozásotok? Én múltkor kérdezni akartam az ellenőrök munkarendjéről, de inkább hagytam a francba, mert egyből megjelennétek, pedig sok közöm nincs a blicceléshez. Azazhogy egyszer egy hónapon keresztül érvénytelen bérlettel utaztam, mert mint kiderült, az apró betűs részben értelmetlen szabályokat írtak le amiket én nem olvastam el, de nem lett következménye. Mindamellett, ahogyan írtam is, ha csak egyszer az életben utazik valaki jegy nélkül, az véleményem szerint elnézhető... bár az igaz, hogy ha valaki egyből a kibúvókat keresi és természetesnek veszi a jegy nélküli utazást, akkor valószínűleg nem első alkalommal utazik ingyen.


A kenyeres hasonlatot meg hagyjuk már, messze nem ugyanaz a kettő.

2015. ápr. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%

"ahogyan írtam is, ha csak egyszer az életben utazik valaki jegy nélkül, az véleményem szerint elnézhető... "


Neked van egy boltod. Ha ott valaki először lop, azt hagyod elfutni mert egyszer elnézhető? Mindenkinek van egy lopási lehetősége mert egyszer elnézed neki? Hamar csődbe fogsz menni...


"A kenyeres hasonlatot meg hagyjuk már, messze nem ugyanaz a kettő."


Miért nem ugyanaz? Ára is nagyjából azonos egy kiló kenyérnek és egy vonaljegynek...

Még mielőtt azzal jössz elő, hogy mindenki fizet adót és abból támogatják a BKV-t csak jelzem, hogy a kórházba sem mehetsz be és tolhatsz ki egy lélegeztetőgépet, mondván te fizetsz adót és ez részben a tiéd is.....

2015. ápr. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%

Aki egyszer lopott, az máskor is fog. Nem szabad elengedni meg elbagatellizálni a bliccelést, mert az ilyen ember vérszemet kap, és máskor sem fog jegyet/bérletet venni.


És persze ezeknek a legnagyobb a p.fájuk, ha elkapják őket. Szánalmas... -.-

2015. ápr. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Neked van egy boltod. Ha ott valaki először lop, azt hagyod elfutni mert egyszer elnézhető? Mindenkinek van egy lopási lehetősége mert egyszer elnézed neki? Hamar csődbe fogsz menni..."

Nem, szépen megbeszéljük, hogy akkor ez most úgy mégis mi volt, aztán az alapján vagy ráhívom a rendőrt, vagy visszaszolgáltatja az árut, vagy kifizeti legközelebb, vagy valami. Meg azért nem mindegy, hogy egy maszek kisboltról vagy egy állami pénznyelőről van szó, aminek egyébként jobb lenne, ha becsődölne.


"Miért nem ugyanaz? Ára is nagyjából azonos egy kiló kenyérnek és egy vonaljegynek..."

A kenyér az egy fizikai, megfogható (meg megehető) dolog. Odaadod a pénzt, kapsz a kezedbe egy kiló kenyeret. Az utazás elvont dolog, inkább egy ígérethez hasonlítható. Na meg jóval kevesebb a hülye szabály egy kenyér esetén - lásd, engem ha elkapott volna egy ellenőr, simán megbüntet azért, mert nem tudtam, hogy kiegészítő havi buszbérletet nem lehet 30 napos vonatbérlet mellé venné, csak szintén havihoz. És nem a kiegészítő és a sima havi bérlet árának a különbségét hajtotta volna be, hanem kemény ezreseket, mintha egyáltalán nem lett volna bérletem. Mondjuk ez teljesen OFF.


Az adós hasonlat meg nagyszerű, mert legalább az kiderül belőle, hogy nem olvastad el magát a kérdést se. A kérdésnek ugyanis SEMMI köze nem volt a BKV-hoz. Pár megyével keletebbre történt az eset. Viszont az alapötlet nem rossz, és nem hülyeség, jó lenne, ha így működnének a dolgok.

2015. ápr. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Oké, akkor nézzük kicsit máshogy a kérdést. Tegye fel a kezét, aki szereti, ha nem fizetnek a munkájáért!


Márpedig a tömegközlekedès üzemeltetését emberek végzik. Emberek, akiknek többnyire családjuk van. És akiket többek között a menetdíjbevételekből fizetnek. Magyarul aki bliccel, az kiveszi a kenyeret a buszvezetők és forgalmisták gyermekeinek a szájából.


Populistán hangzik? Igen. De úgy làtom a fenti parttalan vita alapján, hogy be kell dobni ezt az érvet is.

2015. ápr. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
29%

Jó, hát a forgalmisták munkája egy megkérdőjelezhető fontosságú dolog. Vasúton van értelme, de a buszos világban nem igazán látom hasznát ennek a munkakörnek. A busz gyakorlatilag bármikor elmehet, a forgalmista nem igazán felel se a csatlakozásokért, se a pontos rajtokért. Ha meg másik buszt kell küldeni, azt tulajdonképpen egy telepen dolgozó munkatárs is meg tudná oldani. A sofőr meg megkapja a bérét így is, úgy is, kivéve a tahóbb vállalatoknál, ahol még bérlevonást is kap, ha elkapnak egy bliccelőt - holott a járművezetőnek az lenne a feladata, hogy vezessen, és nem az, hogy még a gyökerekkel is foglalkozzon.


Egyébként félreértés ne essék, én egyáltalán nem a buszok vagy a buszos cégek dolgozói ellen vagyok, mert én szeretem a buszokat és ezt a világot és nem lehetetlen, hogy én is ott fogok majd kikötni (egyelőre a kamion és a busz közt vacillálok). Én az állami cégek ellen vagyok. Látjuk a MÁV-ot, semmi jót nem lehet tőlük várni - egy maszeknál nem valószínű, hogy elmulasztott csatlakozások, elsumákolt késések és lefizethető kalauzok lennének. Ugyanez van a buszos vállalatoknál: én szeretem az Ikarust -mindenki szereti az Ikarust, aki egy kicsit is szereti a hazáját-, de ezeknek nem lenne szabad forgalomban lenniük 2015-ben. És nézzük csak meg pont Szabolcs megyét, meg aztán nézzünk eggyel megyével északnyugatra, és látjuk, mi a helyzet. Na, egy maszek ezt is orvosolná.


Megoldást az jelenthetne, ha első alkalommal figyelmeztetést kapna az utas (központi adatbázisba bejegyezve természetesen), utána pedig jöhet a bünti. Sofőr helyett meg egy kaluzt kellene a buszokra pakolni jegyárusként, és ezzel azt a problémát is ki lehetne küszöbölni, hogy a megállóban álljon 2-3 perceket a jegyvásárlás miatt, ha sok felszálló van. Az meg megint más téma, hogy a büntetések mértékét is valami LSD-parádé során állapították meg: hiába van valakinek bérlete, ha valami miatt az nem érvényes (lásd az én példámat is), annak ugyanannyit kell kipengetnie, mint aki abszolút jegy nélkül járkál. Ami pedig egy elmebeteg összeg. Legalábbis 300 forint miatt 8 meg 10 ezreket követelni erőszakkal, behajtókkal az több, mint gerinctelenség, pont ugyanakkora, mint amekkora a jegy nélküli autókázás.

2015. ápr. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!