Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha egy területi önkormányzat...

Ha egy területi önkormányzat tárgyalásokat folytat a DAKK Zrt-vel egy új buszmegálló létesítéséről egy külterületen létezik, hogy az interneten egyetlen egy írásos nyoma sem keletkezik, olyan mintha nem is létezne?

Figyelt kérdés

Az önkormányzatot 4 éve zaklatják azzal, hogy egy a területen áthaladó buszjárat útvonalába helyezzenek el egy buszmegállót, hogy a helyiek életszínvonala javuljon. A tavalyi polgármester választások után több olyan pletyka is napvilágot látott mi szerint tárgyalásokat kezdett az adott önkormányzat az illetékes busztársasággal. Az interneten rengeteg kulcs szót kipróbáltam, de erről egy bekezdésnyi szöveget sem találtam. A területileg illetékes polgármester a településen belüli közlekedésről közmeghallgatásokon, nyílt testületi üléseken tömören ugyan, de beszélt már, viszont erről egy szót nem ejtett.


Sok dolgot találtam a kérdéses külterületről (problémák, azok megoldása, stb.), de erről sose semmit.


Ha jól tudom az ilyes fajta tárgyalásokról jegyzőkönyv készül ami előbb-utóbb a netre is felkerül, főleg a miatt is gondolnám erről is ezt ha foglalkoznának vele, mivel az új testület elég nyitott, felteszik netre az ülések videó anyagát.


Tehát jól gondolom én ezt, hogy ezzel nem foglalkoztak és ez örökre elfeledett téma marad?



2015. ápr. 18. 13:50
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Ebben az esetben 500 méter lenne a távolság amennyivel a járat útvonala növekedne. Am. egy buszforduló megépítése tényleg nem nagy feladat, egy körívet kellene kialakítani ami egy önkormányzati terület, kisajátítani sem kellene. Amúgy meg volt kint egy képviselő, szerinte a projekt 25 millióba kerülne. Kérdem én, hogy mi kerülne azon 25 millióba...


Amúgy meg ez is nevetséges, hogy Algyőhöz tartozunk, mert az van a legmesszebb, oda a legnehezebb bejutni. A környező települések közül mindegyik közelebb van, jobb útviszonyokkal. Szeged is közelebb lenne, de oda meg csak autópálya visz, de semmit se adtak rá. Algyőnek amúgy meg lennének az anyagi feltételei egy buszforduló kialakításához. Amúgy jár le busz, de csak Algyőre visz, átszálással meg egy elég nagy kerülővel lehetne bejutni abba a városba amit ha kinézek az ablakon szabad szemmel látok. Ráadásul nem lehet időben beérni és hétvégén nem jár.


Az említett pályás járat is csak 1 nap 5x megy, hétvégén 2x, de azzal időben be lehetne jutni és 10 km-t kellene csak menni, a következő megállóhely már a városban lenne és itt így hévégén 1x sincs buszjárat.


Amúgy azért lenne SZKT feladata, mert pár méterre van a Tápai rét ami szegedi külterület, oda viszont a városnak kötelezővé tenném, hogy legalább naponta 4x járasson ki valamit.

2015. ápr. 18. 22:16
 12/14 anonim ***** válasza:

és ha ezt nekünk mondod hetente, akkor majd megvalósul?


most nem azért, de ha ennyire nem számíthattok úgy senkire, akkor az ottani közösségnek kellene tenni...de ezt már az előző kérdésekben is ajánlotta valaki.

ha lenne 8-9 ember, közösen lehetne keresni egy 9 személyes mikrobuszt, és a havi fenntartási költséget szintén elosztanátok...meg is lenne oldva a dolog. 1 ember csak lenne, aki tud vezetni.

2015. ápr. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Az a baj ezzel, hogy ez nem működne. Nem a régi világban élünk, hogy együtt működünk és úgy megoldunk mindent. Mindenki úgy boldogl egyedül ahogyan tud. Nem mellesleg, ha ez a pályás járat betérne erre a szórvány településre is az és akkor szállna fel vagy le aki akarna minimális költségekből.
2015. ápr. 23. 17:39
 14/14 anonim ***** válasza:
ha nem fogtok össze, akkor az a M43as busz se fog sose megállni ott...
2015. ápr. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!