Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Iskolalátogatási Igazolás...

Iskolalátogatási Igazolás elfogadható diákigazolványként?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi hogy a jogszabályok mit mondanak erről ?


Úgy tudom a kallernak kötelező elfogadnia az iskolalátogatásik személyivel kiegészítve.


2010. nov. 19. 19:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

nem.


ideiglenes diákigazolványt viszont igényelhetsz.

2010. nov. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
csak kell hozzá ki..szott igazolványkép.. nekem meg most nincs egy fölösleges 1000-em meg időm hogy szaladgáljak csináltatni
2010. nov. 19. 20:03
 3/19 A kérdező kommentje:
am van valami jogalapja amit mondasz ?
2010. nov. 19. 20:05
 4/19 anonim ***** válasza:
Akkor így jártál.
2010. nov. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Hogy van-e jogalapja?


:DDDDD


Majd meglátod a saját károdon, ha ennyire lusta vagy Google-ben keresgélni!

2010. nov. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
ja keresgéltem és tényleg kbszott lusta vagyok bzdmeg... ígyis több ezreket adok kibszott jegyekre azt így is 20perces 30perces késések vannak 6-7 órákat utazom minden vasárnap illetve pénteken csak azért hogy tanulni tudjak
2010. nov. 19. 20:09
 7/19 anonim ***** válasza:
Engem 15 éves koromban megbüntetett a kaller, mert három nappal le volt járva az ideiglenes diákigazolványom. Félév közepén. (A titkárnéni elfelejtette továbbküldeni a diákigazolvány-igénylő lapomat, csak akkor hitte el, hogy ez már nem fog megérkezni, amikor befutott az új elsősöké... ezért aztán 45 naponként újra a színe elé kellett járulnom, de néha persze elfeledkeztem róla.) Pedig hát teljesen nyilvánvaló, hogy 15 évesen még iskolaköteles vagyok, tehát biztosan van jogviszonyom valamilyen iskolával, és biztosan jogosult vagyok diákigazolványra - arról nem is beszélve, hogy ha három nappal korábban diák voltam, akkor nem valószínű, hogy ez azóta sokat változott. Ezek az érvek marhára nem hatották meg, fizetnem kellett. Feledékeny vagyok, és ezt mindig megszívom.
2010. nov. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, ezt azért írtam, mert ezek szerint nem a jogviszonyért jár a kedvezmény, hanem az igazolványért...
2010. nov. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

aham hát igen ezt így értem, csak meg nem értem ..

Az egy dolog hogy már ígyis az annó 67.5 % os kedvezmény mára már csak 50%, de hogy még a nyilvánvalóan azt megérdemlő személyeket is direkt szopatni kell és büntetni azt nem tudom elfogadni... mocskos egy ország csak ezt tudom erre mondani

2010. nov. 19. 21:07
 10/19 anonim ***** válasza:
Hát, elhiheted, én sem "értettem meg". Mocskosnak nem mondanám, legalábbis nem átvitten (szó szerint sajnos némelyik része tényleg eléggé mocskos, többek között éppen a tömegközlekedési eszközök felhasználói felületei...), viszont marhára nem "praktikusan szervezett", ez biztos. Nem úgy vannak a szabályok kitalálva, hogy minél egyszerűbb legyen betartani, és sokszor mondanak ellent a józan paraszti észnek.
2010. nov. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!