Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A bliccelés az amolyan pesti...

A bliccelés az amolyan pesti szokás? (többi lent)

Figyelt kérdés

Én azt veszem észre, hogy ez pesti szokás, mondom is a példát.

Mikor ott laktam, akkor azt láttam, hogy a felszállók közül 10-ből 1 ember lyukaszt, persze lehetnek bérletesek is...Aztán ha jönnek az ellenőrök, akkor egy csomóan megrohamozzák a lyukasztókat, illetve leszállnak egészen véletlenül akkor.


Most már nem lakom Pesten, se a megyében, távolságival járok, ott csak első ajtón lehet felszállni és a sofőrnél veszed a jegyet. Viszont Győrben, mert ott is szoktam buszozni, felszállók közül 10-ből 8-9-en lyukasztanak, persze ott is vannak bérletesek, ott viszont szokás felmutatni. Első ajtós felszállás van elvileg, de van, hogy kinyitja a többit is, nem nagyon szoktak fellógni. Ellenőrrel még nem találkoztam ott, nem mindennap buszozok helyi járattal, de már voltam annyiszor, hogy ezt kitapasztaljam.


Szerintetek? Nektek is vannak ilyen történeteiket, ilyen összehasonlítós. Még azt is észrevettem, hogy általában nem jut eszükbe hogy blicceljenek, ha nem akarnak jegyre kiadni pénzt inkább gyalogolnak.

Viszont pesten ha valaki mondja hogy nem akar kiadni pénzt akkor jönnek a tanácsok h blicceljél, nem mindig jönnek ellenőrök, ha igen akkor leszállsz és megvárod a következőt. Mi a véleményetek?


Ám olvastam itt a bliccelős kérdéseket, osztja mindenki az észt, de a való életben nem így megy, innen beszélnek de ha odakerülnek a pesti honfitársaim, akkor bliccelnek nagy valószínűséggel, 10-búl 8 legalább



2015. máj. 6. 20:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
A BKV a rendszerváltás óta mindig a kormányon lévő párt "kifizetőhelye"... A politikusok a rokonaikat barátaikat ide teszik be, hogy aztán a pénz vissza áramoljon hozzájuk. A pestiek, ahogy te hívod őket, ezekről a visszaélésekről pontosan tudnak. Nokiás doboz, Hagyó Miklós, Eleonóra, stb... Úgy vannak vele, hogy akkor már ők is lophatnak a közösből, még így is kisebb kárt okoznak mint a Bkv vezetőség. És ezt úgy mondom, hogy én megveszem a bérletet egyébként.
2015. máj. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Lehet, de biztos hogy vannak olyanok is akik azért csinálják mert gyerekkoruk óta ezt látják és már megszokta illetve az a szokás, akkor miért ne?
2015. máj. 6. 21:21
 3/15 anonim ***** válasza:
33%

azért azt se felejtsük el, hogy marha drága a jegy. ha 1 megállót megyek, az 350 Ft, de ha az örsről kimegyek újpest központig 2 metróval, az is 350. A távolságon legalább km alapján adják a jegyet.


Ma zuglóból mentünk ki ketten kocsival a megyeri útra. Kb 2L dízel volt. az olyan 7-800Ft, Ha kiszámolok minden szervizt és adót, akkor se biztos, hogy sokkal drágább lenne a km díj, vagy még olcsóbb is és ketten mentünk nyugiban nem a tömeggel.


Egyszerűen a bkv egy hulladék, én max a metrókat használom mert a belvárosba még azzal a legkönnyebb bemenni.


Amúgy meg azért bliccelnek a pestiek, mert megtehetik. Nem kell felmutatni, ha kell is nem tud mit kezdeni a sofőr, ellenőrök meg vagy vannak vagy nincsenek. Ha vidéken is így menne, akkor ott is bliccelnének, de ott a sofőr agyonüt ha nem mutatod fel a bérleted. (kivéve ha cigó vagy)

2015. máj. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
ezért is örülök h elkerültem onnan. Annyira azért itt se szigorú, volt aki nem mutatta fel és nem szóltak semmit, na de ilyen 100-ból 1-szer történik. Mindenkiben az van h fel kell mutatni a bérletet, jegyeket, gyerekkoruk óta azt látják és úgy nevelik őket, nem úgy mint a pesti gyerekek akik a bliccelésen nőnek fel. ez van
2015. máj. 6. 21:32
 5/15 anonim ***** válasza:
10%

Azért van ez, mert a BKV kiszámíthatatlan, lassú, drága, és télen meg lehet fagyni, nyáron meg lehet rohadni a melegtől (1-2 kivétellel).


Amikor vidéken voltam koleszos, akkor az ottani buszon tényleg első ajtós felszállás volt.

Került a jegy X forintba. Mentem vele annyit, mint itt Pesten 20 megállót. Ok.


Itt ha csak 2 megállót megyek, akkor is ki kell fizetnem azt az összeget mintha végállomástól-végállomásig utaznék.

A jármű nem jön időben, tök tömött, (örülök ha nem taposnak össze) és még sokáig sorolhatnám.


Múltkor is bementem a belvárosba, és oda-vissza került 4 darab jegyembe. Az ugye barátok közt is 1400 forint. Tömörgés, nyomorgás, várakozás, késés, stb.

Egy következő alkalommal kocsival mentem.

Nem egy kis párnányi kocsim van, fogyaszt rendesen, de kijöttem 900 forintból ugyanezen a távon.

Nem kellett nyomorognom, nem késtem, és még sokáig sorolhatnám.

2015. máj. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%

Nem gondolom, hogy a "pestiek" bliccelnek. Inkább arról van szó, hogy "Pesten" arányaiban ritkább az ellenőrzés, mint vidéki városainkban, ahol többnyire elsőajtózás van. Megjegyzem, a budapesti elsőajtós járatokon szinte mindenki vagy bérletes, vagy lyukaszt - hogy mit, az más kérdés...


Szóval inkább a kontrollon múlik ez, nem annyira a nevelésen.


Arra persze minden bliccelőnek van egy elmélete, hogy milyen vélt vagy valós indok miatt nem fizet, de ettől még a többség megítélésem szerint nem tàmogatja a bliccelést, hiszen mégiscsak egymást lopjuk meg a végén.

2015. máj. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

a távolságikon km-ben vannak megszabva az árak, de egy városban a helyi járaton egyetlen ár van a jegyre és akkor is annyi ha egy megállót mész. Utolsó előttinek mondtam.

utolsó: én még akkor laktam pesten amikor még nem volt elsőajtózás sehol sem, azóta tudom h van. De mégsem mindegyik járaton állítólag.

Ám az első ajtósokon milyen gyakran van ellenőr?

2015. máj. 6. 22:01
 8/15 anonim ***** válasza:
15%

Mindig is sejtettem, hogy tele van ez a kérdéskör a BKV se.ggnyalóival, de hogy ennyire...le van pontozva az összes BKV-t ócsárló válasz.

Tudnám kik ezek?

BKV ellenőrök, a BKV pénzügyesei, marketingesei, vagy csak egyszerűen azok a hülyegyerekek, akik képesek átvillamosozni fél Budapestet, hogy recskázzanak az 1-es villamoson...

2015. máj. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%
Minden nap BKV-zom, és szerencsére a bliccelés ma már egyáltalán nem olyan általános, mint mondjuk tíz éve volt. Inkább csak lázadó kamaszgyerekek szórakozása (akik között vannak 30-40 évesek is...), akik ebben élik ki a rendszer elleni tiltakozásukat. De ők csak egy kisebbség. Lyukasztani csak turistákat látsz, mert a jegyek olyan drágák, hogy a pestiek szinte mind bérletet vesznek. De ha pl. jön egy ellenőr a villamoson, a százegynéhány utasból talán ha egy-két bliccelőt talál, vagy annyit sem. Elővárosi vonatokkal is szoktam utazni, ott sokkal rosszabb ez az arány. Azért ha lassan, de civilizálódnak az emberek Pesten is. Ja, meg bevezették azt, hogy az ellenőrök már közterületesekkel együtt járnak, úgyhogy nem működik a "jaj nincs nálam az igazolványom" trükk. És jegykiadó automatákat is telepítettek, úgyhogy a "nem tudtam jegyet venni" duma is ki van húzva. Ez sokat segített.
2015. máj. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
talán azért nem akadnak fenn csak 1-2 mert lyukasztanak előtte vagy leszállnak, régen is ugyanez volt, csak 1-2 akadt fent a többi leszállt vagy lyukasztott
2015. máj. 7. 11:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!