Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha vki tájékozott a pesti...

Ha vki tájékozott a pesti közlekedésben: hogyan jutok el a Városkaputól a Blaha Lujza térig?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, hogy oda fogok járni képzésre, de én még életemben nem utaztam tömegközlekedéssel Pesten, tán még azt sem tudom, milyen járművek közlekednek ott :D ...

Vácról járnék fel a Városkapuig. Ott szépen leszállok a buszról ... aztán? Van vmi közvetlen járat? Villamos, vagy metró, vagy valamicsoda.

Légyszi, szájbarágósan vki magyarázza el nekem, hogy lássam- megér-e ennyit ez a képzés! Persze tudom hogy konkrét időpontok alapján talán könnyebb lenne összehangolni a járatokat, de az majd kiforrná magát.


Köszönöm!

18/L



2015. jún. 9. 21:24
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Hát, gyerekek. Én szerintem inkább biciklivel megyek vagy rollerrel. Én tényleg fálúsí vágyók, nekem ez haljak meg kínai. Én nem értek semmit.

:D

... Na mindegy. Még eszegetem a dolgot.

2015. jún. 9. 22:03
 12/24 A kérdező kommentje:
SajtosVakond azért köszi, rendi vagy! :)
2015. jún. 9. 22:03
 13/24 A kérdező kommentje:
Amúgy Krekonex, mégha meg is értem a nyelvedet, nekem a vonat sajna tényleg sehogy sem játszik :(
2015. jún. 9. 22:04
 14/24 anonim ***** válasza:
0%
Igen, menj tényleg biciklivel. Már bocs, de Szentendre nem olyan eldugott város, hogy egy ottani lakos ne értse meg, hogy felszállsz valamire, áttszállsz valami másra stb, és x megálló után leszállsz.
2015. jún. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:
100%
Nem Szentendren lakik :) ha ott lakna, nem lenne kifogasa :)
2015. jún. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Tényleg nem ott lakom.

De most egyszerűen ha nem tudom, nem tudom, lehet hogy szégyen, de legalább próbálom kideríteni :D

Amúgy most néztem az útvonaltervezőt, ha konkrét időpontok játszanának már, akkor megadná nekem tökre pontosan, hogy melyik buszra szálljak fel. Ez tök jó :)

Amúgy meg nem lehet mindenki okos, meg zseni abból, hogy hol hogyan kell közlekedni. Gondolom Te sem vagy tájékozott a hajók indulásával kapcsolatban a Dunán, vagy a repülőgépek menetrendjével és mikéntjével a Feri hegyen. :)

2015. jún. 9. 22:11
 17/24 anonim ***** válasza:

"Gondolom Te sem vagy tájékozott a hajók indulásával kapcsolatban a Dunán, vagy a repülőgépek menetrendjével és mikéntjével a Feri hegyen. "


- Nem, de tudom,hogy egy hajó kiköt valahol. Tudom, hogy fel kell szállnom rá, aztán a menetrendből nézhetem meg, kb. mikor melyik állomásra érkezik. A repülőgép leszáll, ekkor tudok felszállni rá, és nagyjából a menetrend segít abban, mikor hová tudok eljutni.


Ha meg Te megkérdezed: "Ott szépen leszállok a buszról ... aztán?", erre valaki leírja: "Ha mwg busz: Újpest városkapu M3 (Kőbánya-Kispest felé) - Deák Ferenc tér - M2 (Örs vezér tere fele) és az is, meg fog állni a Blaha Lujza téren." /mwg = meg/ Ezen mit nem lehet érteni? Megnézem, mit jelölnek a betű-szám kombináció. Segítek: metrójáratok. A bkk nem rejtegeti a menetrendet, de igazából mindenhol ki van írva, melyik irányba hol kell felszállni a metróra, emellett be is mondják a megállókat.

2015. jún. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Akkor íme egy normális válasz:


Vácott felszállsz a 300-as buszra, elutazol vele Budapest, Újpest-Városkapu, XIII. kerületi oldal végállomásig. Ott a jelzéseket követve lemész a metróállomásra, a Kőbánya-Kispest felé közlekedő metrók peronjára. Az M3 metróval a Deák Ferenc térig kell utaznod, ahonnan ismét csak a jeleket követve, az M2 metró peronjára kell LEjutnod. Az M2 metróval pedig az Örs vezér tere felé kell utaznod, a Blaha Lujza térig.

2015. jún. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Na jó, ne vitázzunk, mert bár nem annyira, mint most itt hiszed, vagy beállítod, de tényleg HÜLYE VAGYOK ebben. :)

Azt meg tényleg bemondják, ki van írva, stb, stb: Tudom. Csak én meg az a fajta vagyok, hogy pontosan meg akarom tervezni, le akarom írni, és aszerint akarok haladni, nem arra hagyatkozni, hogy majd úgyis bemondják, meg úgyis megnézem majd ott valahol, stb, mert nekem ez az ingatagabb verzió.

2015. jún. 9. 22:39
 20/24 anonim ***** válasza:

Hát ezzel már tényleg nem lehet vitatkozni, eddig csak Krekonex és a 17-18-as hozzászólók rágták a szádba, hogyan jutsz el A-ból B-be, de még mindig értetlenkedsz!

Itt a szünidő, indulj el 3 napi hideg élelemmel ha eltévednél, és járd be, tanuld meg az útvonalat!


És ne írj Vácot, ha pl. Sződligeten laksz!

2015. jún. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!