Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mivel utaztok szívesebben...

Mivel utaztok szívesebben rövid távon (kb.20-50 km), busszal vagy vonattal?

Figyelt kérdés

Én egyértelműen a vonatot szeretem jobban. Mondjuk hozzá kell tennem, hogy hétvégi kiránduló vagyok, a reggeli csúcsforgalom világát nem ismerem (illetve de, Budapesten belül).


Sok szakadt busszal találkoztam, amerre járok. Az embert össze-vissza dobáló, télen fűtetlen, nem sötétített ablakos (nem mind nyitható) Ikarus 280, modern, klímásnak kinéző, de gyenge-nem működő klímás szóló alacsonypadlós busz, ami a kitűnő útjainkon szintén eltávolítja a vesekövet.

Sok esetben rossz menetrend, nincs óránként járat... Nemhogy óránként, egyszer másfél órás időköz, aztán három... Kiigazodni se lehet rajta. (Ez konkrétan olyan helyen volt, ahol a busz részben párhuzamos a vasúttal, így elvileg "versenyeznie kellene" vele, illetve a vasút által elkerült települést tárja fel)

Kevés az expressz, a "zónázó", így egy Budapesttől 30 km-re levő településre is egy-másfél óra alatt jut el az ember.

Gyakori a zsúfoltság.

Vannak ám késések is!

Illetve negyed órás késéssel érkezik a busz a megállóba, az ember ott áll a tűző napon, se tető, ami árnyékoljon, se pad. A buszsofőr biztos úgy volt vele, hogy ilyenkor kevés az utas, úgyis behozza a késést. Be is hozta, csak hát...


Ehhez képest vasúti fővonalakon zónázóval ripsz-ropsz ott van az ember, egyre több a Flirt a régiek között pedig a felújított. Egyre pontosabbak (idén már figyeltem, mert érdekelt: 9. vonatutamon lett meg az idei első öt percet elérő késés).

Utaztam szakadt mellékvonalon is, volt késés is (nem idén), vesztegeltünk több helyen a nyílt pályán, de legalább egy tágas járműben ültünk, ahol volt levegő; jót eszegettünk és beszélgettünk.


2015. júl. 3. 09:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Rövid távra a buszt mondanám. Gyakrabban járnak. Nekem egyszerűbb kiigazodni a menetrenden, mint a vonatnál.

Hosszabb távra pedig vonat. Mert azon van wc, ha pisilni kéne és fel lehet állni, lehet mászkálni.

2015. júl. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Amerre jársz, hétvégén óránként több busz van, mint 2?

Kíváncsiság.

2015. júl. 3. 10:26
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nincs óránként több, mint 2 busz. De vonat még ennyi sincs :D Abból még az Intercity is egyre ritkábban jár. Kis távokra meg már szinte alig van vonat. Egy csomó járat megszűnt.
2015. júl. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nos, Budapest elővárosaiban nyilván a vonat a nyerő, az a használhatóbb, bár persze a területi lefedettsége nyilván a buszoknak jobb.


Más környékeken viszont gyakran fordított a helyzet: kevés, szakadt vonat és sok, viszonylag jó állapotú busz közül KELL választani, hiszen közös bérlet továbbra is csak elvètve van Magyarországon.


Én amúgy abszolút vasútpárti vagyok. A busz arra való, hogy kivigyen az állomásra, reptérre.

2015. júl. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#3 Merrefele jársz? :)


#4 Szerintem is. :)

2015. júl. 3. 10:37
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, én sem Budapest környéki vagyok.

Nálunk is a vonatok szakadtak általában és a buszoknál pedig nagyon sokat lecseréltek már újabbakra.

Vonatozni egyébként Budapestre szoktam időnként. Hosszabb a menetidő, mint 10 éve volt, kb. fél órával, és szinte nincs olyan, hogy ne késne 15-20 percet.

Egyébként inkább autóval járok, az bárhova elvisz :)

2015. júl. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Merre van az? :S
2015. júl. 3. 10:47
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

én inkább a buszt választom hosszabb és rövidebb távokra is. idáig 5-6 évig buszoztam, megfordultam mindenfelé az országban szinte. most vettem mávos vakáció bérletet...és alapvetően vannak normális útvonalak(Hódmezővásárhelyi vagyok amúgy). Pestre még nagyjából könnyű megoldani a dolgot, mert csak szegeden kell átszállni, de egy csomó olyan hely van, mondjuk KKhalas, Baja, amit busszal szintén meg tudnék oldani maximum 1 átszállással, vonattal viszont vagy egy szentesi vonalon át KKfélegyházára tartó vonatról átszállva-KKhalas-(Baja)...


de ugye itt van a Balatoni Aranyhíd expressz is. Busszal durván 100 km-t lehet azzal spórolni, hogy azzal át tudod szelni a fél országot, míg a vonat meg először felmegy pestre, és onnan le.


de tudnék még ilyeneket mondani, ami számomra mondjuk fontosabb célok lennének, pl Kalocsára már jópár éve nem megy a vasúti személyszállítás...de még itt a környéken is van, például ott a Hmv-Földeák-Makó vonal...szintén nem használják személyszállításra, Szeged-Újszeged átszállással tudok eljutni Makóra...vicc kategória.


A meghibásodásokról már nem is merek beszélni.

A múlt héten kipróbáltam ezt a Hmv-Kiskunhalas utazást...hát a Félegyháza-Kiskunhalas út nem sikerült...Harkakötönynél pótlóbusz, mert felsővezetékszakadás miatt a kettő között vesztegelt egy vonat már órák óta.

Most ha lett volna valami dolgom halason, 1 órát késtem volna. De volt már nem egyszer a Pesti vonaton is, főleg mostanában, hogy a vonat megállt egy 20 percre, mert túlmelegedett a mozdony...:D


Szóval összességében én nem szeretem a vonatot, de mivel a volánok nem képesek ilyen korlátlan bérletes akciókat kitalálni, marad ez...:D

2015. júl. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Vonatozni jobban szeretek, de ekkora távra busz, általában városközpontban van a megállo ami nagy előny.
2015. júl. 4. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Merre mész rövid távon szívesebben busszal? :)
2015. júl. 4. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!