Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mivel utaztok szívesebben...

Mivel utaztok szívesebben rövid távon (kb.20-50 km), busszal vagy vonattal?

Figyelt kérdés

Én egyértelműen a vonatot szeretem jobban. Mondjuk hozzá kell tennem, hogy hétvégi kiránduló vagyok, a reggeli csúcsforgalom világát nem ismerem (illetve de, Budapesten belül).


Sok szakadt busszal találkoztam, amerre járok. Az embert össze-vissza dobáló, télen fűtetlen, nem sötétített ablakos (nem mind nyitható) Ikarus 280, modern, klímásnak kinéző, de gyenge-nem működő klímás szóló alacsonypadlós busz, ami a kitűnő útjainkon szintén eltávolítja a vesekövet.

Sok esetben rossz menetrend, nincs óránként járat... Nemhogy óránként, egyszer másfél órás időköz, aztán három... Kiigazodni se lehet rajta. (Ez konkrétan olyan helyen volt, ahol a busz részben párhuzamos a vasúttal, így elvileg "versenyeznie kellene" vele, illetve a vasút által elkerült települést tárja fel)

Kevés az expressz, a "zónázó", így egy Budapesttől 30 km-re levő településre is egy-másfél óra alatt jut el az ember.

Gyakori a zsúfoltság.

Vannak ám késések is!

Illetve negyed órás késéssel érkezik a busz a megállóba, az ember ott áll a tűző napon, se tető, ami árnyékoljon, se pad. A buszsofőr biztos úgy volt vele, hogy ilyenkor kevés az utas, úgyis behozza a késést. Be is hozta, csak hát...


Ehhez képest vasúti fővonalakon zónázóval ripsz-ropsz ott van az ember, egyre több a Flirt a régiek között pedig a felújított. Egyre pontosabbak (idén már figyeltem, mert érdekelt: 9. vonatutamon lett meg az idei első öt percet elérő késés).

Utaztam szakadt mellékvonalon is, volt késés is (nem idén), vesztegeltünk több helyen a nyílt pályán, de legalább egy tágas járműben ültünk, ahol volt levegő; jót eszegettünk és beszélgettünk.


2015. júl. 3. 09:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
12:20 vagy 02:00?
2015. júl. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
2:00 :)
2015. júl. 4. 21:28
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Veszprém megye. Falusi vagyok, de itt 40 kilométeres körzetben minden kis és nagyváros esetében benn központban a buszmegálló, szóval a legtöbb mindenhez közelebb van, míg a vasútállomás szinte minden esetben városszélen.

Kényelmesebbnek tartom a vonatot, de sajnos amit nyerek ott kényelmet, azt el is viszi, hogy gyalogolhatok be mindig.

2015. júl. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!