Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Budapest (-Berlin) -Hamburg...

A Budapest (-Berlin) -Hamburg vonatok mekkora eséllyel esnek be Hamburgba pontosan? Illetve ha szoktak késni, mekkora az átlagos késésük? Tudok erről a neten valami statisztikát kapni?

Figyelt kérdés
Még Hamburgból utaznék tovább később Dánia felé, és jó lenne tudni, hogy mennyi időt tervezzek az átszállásra. Nem, nem megyek repülővel. Drágább. Sokkal.

2015. júl. 7. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Pontosabbak mint MO-n sokkal. Alapból osztrákoktól sokkal nagyobb tempoban közlekednek a vonatok, a nagyobb tempohoz meg sokkal pontosabb időzítések kellenek, ha nem akarnak ebből veszteséget összehozni, mármint a vasuttársaságok.
2015. júl. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én a szlovák-cseh-Drezda-Berlin vonalon közlekedő közvetlen vonatokra gondoltam, mint a Porta Bohemica vagy a Jeszenszky János EC
2015. júl. 8. 00:07
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Elég gyakoriak a késések. Vannak a szlovák és cseh vonatok késési statisztikáit részletező oldalak (google-be írd be, hogy meškanie vlakov), de a DB ügyfélszolgálata is hamar kideríti neked.
2015. júl. 8. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én hamburg felé bécs felé mennék rail jettel, majd onnan átszálva van közvetlen járat.Vagy éppen münchenig és onnan ICE vel.Ez a szlovákia felé közlekedő vonat meg elég gyakran szokott késve érkezni.Ráadásul még nem is nagysebességű vonat.
2015. júl. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%

Mondjuk úgy, rálátok a sinekre, látom, hallom, mikor mennek a vonatok.


Utóbbi években sok pályaátépítés, változás és javulás volt, szóval nem tudok új statisztikát, de az elmúlt évtizedek tapasztalatát elondhatom: 10-ből 4 "csehszlovák" vonat nem tudom mikor jön, egyszerűen nem látom. Kimarad vagy több órát késik? - Aztán néha random jön, amikor már azt se tudom, ez most melyik akart lenni. A többi 6 halál pontos, legfeljebb azt a 10 perc csúszást hordozza, ami az egész váci vonalnak kompletten megvan. Minden második órában - oda és vissza is - egy-egy személy a lámpánál meg van fogva, hogy előreengedje a csehszlovák gyorsvonatot. Na, ott az utasok pontosan tisztában vannak vele, hogy az melyik nap hány percet késett... És az a szégyenletes valóság, hogy ezek a vonatok sokszáz km-ről kevesebb késéssel érkeznek, mint ami egy sima Vác-környéki személynél teljesen alap.


Természetesen csak a Magyarországra beérkező vonatokról tudtam mit mondani, a fordított irány végét nem látom. Szóval alapból pontos, de 10-ből három-négy alkalommal adódik probléma, és lehet egy óra késés, ha nincs szerencséd. Amúgy bizonyos állomásokon vannak felesleges holtidők, így a késéből tudnak lefaragni. Valójában nem annyi idő alatt ér oda a vonat, ahogy bírna, hanem ahogy "befért" az egyes országok helyi ütemes menetrendjébe. A holtidők meg nem haszontalanok, mert ott faragják le a késést. Feltételezem, a németek, de a csehek is a határállomásnál "rászámoltak" elég holtidőt a balkánibb szomszédaik viszonyaira. És így már nem fog késni annyit a vonat a menetrendben írtakhoz képest. Így ott talán pontosabban érkezik.

2015. júl. 9. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!