Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Érdemes megvárni hogy elévüljö...

Érdemes megvárni hogy elévüljön a BKV bírság, egy év után nem tudják jogosan behajtani?

Figyelt kérdés
Több mint egy hónapja megvágtak 2 nappal lejárt bérlettel. Rögtön utána elutaztam, így elfelejtettem a csekket és most találtam meg. Sajnos az adatokat kiszedték belőlem. Olvastam hogy 1 év után elévül a bírság (villamos), tehát jogilag nem behajtható, igaz ez? Tapasztalatok esetleg? Nincs keretem a dupla (32.000 ft) bírságra így nagyon megköszönném ha valaki segítene.

2015. júl. 24. 17:31
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Nem fog elévülni, sőt az összeg az idő előrehaladtával folyamatosan emelkedik.

A BKV nem behajtócég, de egy idő után - lehet évek múlva - átadja a tartozást egy behajtó cégnek, s onnan már nem felszólítás érkezik, hanem behajtó.

2015. júl. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

Rosszul olvastad, főleg ha azt hiszed, hogy járműfajtától függ. ("villamos")

Valójában 5 év az elévülési idő, annyi idő alatt pedig tuti leverik rajtad. Tehát nem érdemes megvárni míg több százezer lesz az összeg. Fizesd be most. Ha máshogy nem megy, családi segítséggel.

2015. júl. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Még valami, a csekken írják hogy ha nem voltam büntetve még eddig az enyhítő körülmény, de mennyivel enyhít?
2015. júl. 24. 17:54
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ketten is válaszoltunk neked, de te nem vagy hajlandó tudomásul venni a valóságot. Tudod mit? Várj és fizess 300 ezret.
2015. júl. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kössz hogy ilyen segítőkészek vagytok, úgy értettem ha MÁSnak van tapasztalata. De mindegy, befizettem a 16 ezret, többet a ****ből húzzanak ki ha lehet... Megkérdeztem ismerősöket akik jártak már így, az egész egy fenyegetés hogy az ilyenek mint Ti vagy én hasznot csináljanak nekik. Legközelebb nézheti a személyimet hogy hol van, Kovács János Főutca 1/a; jelentkezem! ;)
2015. júl. 25. 02:21
 6/6 anonim ***** válasza:
76%
te tudod :D most azzal szerinted nekünk rosszabb lesz, hogy itt beadod, hogy legközelebb leszarod? :D nekünk mivel lenne jobb, ha azt mondjuk, fizesd be?
2015. júl. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!