Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Sokaknak miért furcsa a...

Sokaknak miért furcsa a tömegközlekedéshez való hozzáállásom?

Figyelt kérdés

Nem vagyok radikálisan a tömegközlekedés ellen, viszont megmondom őszintén, utálok buszozni.

Vonatozni, repülőzni viszont szeretek.


Egész diákkoromban buszoztam, mikor elhelyezkedtem, egyből összespóroltam egy autóra.Tizenx évnyi buszozás után megérdemlem, hogy végre autóval közlekedhessek.Meg amúgy is, megtehetem, bőven átlag felett keresek.


Több ismerősöm viszont gyakran kritizál, hogy minek járok kocsival, felesleges, szennyezi a környezetet....stb...stb

Szép dolog a környezettudatosság, de nekem ennyi jár és kész.


Tömegközlekedéssel 1 órával korábban kelnék és 1 órával később érnék haza.

Otthon nekem még tanulnom is kell, bizony számít azaz egy óra.


Amúgy 13 ezer fős kisvárosból járók nagyvárosba dolgozni, illetve tanulni is ott tanultam.

Van gyorsforgalmi út is a kettő között, ahol 110-km-val lehet közlekedni.A buszok viszont nem azon mennek és minden bokornál megállnak.

Autóval megteszem 25-26 perc alatt az utat gyorsforgalmin, a busz meg 42-44 perc alatt.


A gyorsforgalmi út arra való, hogy használják, nem dísznek épült.

Ugyanígy, szerintem az autó is arra való, hogy mindig használja az ember és ne dísznek álljon az udvaron vagy porfogónak a garázsban.



2015. aug. 2. 11:11
1 2
 1/15 anonim válasza:
60%

"Szép dolog a környezettudatosság, de nekem ennyi jár és kész."


Mi meg szagoljuk a füstödet, mert nekünk az jár, és kész?

Nekünk meg a friss levegő jár, és kész. :)


Szerintem mindenki utálja a tömegközlekedést az általad vázolt okoknál fogva.

Egyszerűen kényelmes vagy, ennyi.

2015. aug. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 petizacc ***** válasza:
19%

Ugyan már! Környezettudatosság...

-1 autó nem fogja megmenteni a világot.

Egyszerűen csak irigyek, nem kell foglalkozni velük.

2015. aug. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
68%

"-1 autó nem fogja megmenteni a világot. "


Egyetlen nem is, viszont az tesz tönkre, hogy minden autós úgy gondolkodik, hogy ő csak 1 a sok közül, s az a egy már nem számít. De igenis számít, mert a felfogással van alapból probléma.

2015. aug. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

"Ugyan már! Környezettudatosság...

-1 autó nem fogja megmenteni a világot.

Egyszerűen csak irigyek, nem kell foglalkozni velük."


Igen ez az utcán csikket elhajigáló ember mentalitása is! "Ugyan már csak egy csikk, mit számít az!" -ja csak mikor nap végén már 70-80 csikk van szétszórva mondjuk egy játszótér homokozója mellett, akkor bizony már feltűnik, hogy nagy a mocsok.

Vagy ugyanez van az adócsalással is: "Én csak százezret csaltam el idén, ha másoknak szabad milliókat, akkor nekem is szabad ennyit."

Cigánysor: "Hát a politikusok sokkal többet lopnak mint mink!"

Soroljam vagy kezded érteni?

Hárommillió személygépkocsi van jelenleg forgalomban Magyarországon, ha mindnek a tulaja így áll hozzá, akkor nem egy, hanem hárommillió autó lesz forgalomban nap mint nap.

De megnyugodhatsz én például tuti nem vagyok irigy, rád vagy a kérdezőre meg főleg nem, viszont a hülyeségeitekkel és tévképzeteitekkel foglalkozni kell!

2015. aug. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
46%

Hmm, micsoda zöld ismerőseid vannak, ők nem is ülnek soha autóba?

Nem azt mondom, hogy nem fontos a környezettudatosság, de én úgy vagyok vele: élj a mának. Őseink is ba**tak rá, hogy milyen világot hagynak ránk, miért nekünk kéne kinlódni, mikor úgy sem ér semmit az egész, ha néhány autóval kevesebb lesz az utakon.

2015. aug. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A vonat helyett én is jogosítványt akarok szerezni, mert az tényleg borzalom. Nem az állapotok miatt, hanem mert egyszerűen nincs olyan nap (megjegyezném: egy nemzetközi tranzitútvonalon, belföldi fővonalon), hogy ne késnénk legalább 10 percet és nyomorgással telik az a 2 óra egyetemig. Hazafele annyira nem, mert megyehatárnál rendszerint teljesen kiürül a vonat. A busz viszont általában kulturált, még ha lassú is. Ellenben menetrendhez kell alkalmazkodni, előfordulhat önhibádon kívüli technikai probléma és ugyanúgy hallgathatod az üvöltő kisgyereket, akiknek a szülei azt se tudják, hogy mit kell ilyenkor csinálni, de rájuk szólni meg nem lehet...


Szerintem teljesen korrekt az, amit te csinálsz. Én azokat nem szoktam érteni, akik városon belül se tudnak létezni autó nélkül, holott ilyen helyeken sokszor a bicikli konkrétan nemhogy alternatíva, hanem még gyorsabb is. Igen, Budapesten is, feltéve, hogy nem Kelenföld környékétől kell Rákosig kimenned (csak példa, nem pesti vagyok).


Ehhez a zöld témához meg annyit, hogy előbb a gyárakkal kellene kezdeni valamit, aztán jöhetnek a járművek. Főleg abban a korban, amikor egy modern, de még egy 10 éves autó, kamion és busz is minimális károsanyag-kibocsátást produkál.

2015. aug. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 petizacc ***** válasza:
8%

Látom megy az álszent duma jól van! :D

Gondolom ti még véletlen se ültök autóba mert ti olyan környezettudatos emberek vagytok akiknek még a saját szarja se büdös.

A cigaretta csikkeket, a cigányokat, meg az adócsalókat nem tudom hogy sikerült ide keverni egy szimpla autós kérdéshez, de te biztos értelmesebb vagy nálam.

Minden esetre jót röhögtem.

A válaszom alatt lehet folytatni az álszenteskedést.

2015. aug. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
34%
Röviden ők képviselik a normalitást, te meg a devianciát!
2015. aug. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%

ugyanígy vagyok. van egy öreg verdám, arra telik. még mindig jobb mint kora reggel más embereket szagolni meg elviselni a buszon, villamoson.

engem is fikáznak páran, de ez legyen az ő bajuk. :)

2015. aug. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 petizacc ***** válasza:
0%

Te meg a nyomorultságot!

Akinek fájdalom, hogy valaki megteheti, hogy autóval járjon!

És mivel mást nem tud a fejéhez vágni annak aki megteheti marad a környezetvédelem.

Nyomorult vagy! Ne is tagadd.

2015. aug. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!