Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Éves bérletet lehet ceruzával...

Érsek Ákos kérdése:

Éves bérletet lehet ceruzával kitölteni?

Figyelt kérdés
Nekem az éves bérletem ceruzával van kitöltve. Nem tudom elfogadják? Köszönöm szépen!

2015. aug. 9. 17:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A ceruzát bármikor és könnyedén át lehet javítani. Nem írtad meg cég milyen bérlete, de kizárt, hogy ez így szabályos.
2015. aug. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szinte biztos, hogy nem szabályszerű. Bár nem derül ki, milyen bérletről van szó, könnyen ráfázhatsz.
2015. aug. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Minisztériumban dolgozok, ott szoktak adni éves bérletet.
2015. aug. 9. 19:23
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

De hova, bazze? Uszoda, múzeum, szolárium?


Mondjuk nekem mindegy, nem én akarok választ a kérdésemre.

2015. aug. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

Na gondolkozzunk hangosan! Vajon miért kell az a szám egyáltalán a bérletre, hmm?


Így van, azzal lehet azonosítani a bérlet használóját.


Átruházható a bérlet másra? Nem, a legtöbb bérlettípus nem az, kivéve az arckép nélküli bérleteket, de azokat élő ember nem veszi, csak hivatalok és vállalatok, mert eszméletlen drága. Arra viszont nem kell azonosító. Szóval esélyesebb, hogy a te bérleted sem átruházható.


Meg lehet-e előzni a bérlet jogosulatlan átruházását másra akkor, ha ceruzával írod rá az azonosítót?


Természetesen nem, hiszen csak radírozni kell és ráírni az új azonosítót, ha kölcsönadod a bérletet.


Érvényes-e tehát a ceruzával kitöltött bérlet?


Természetesen nem az.


Okos dolog-e egy 5-6 számjegyű összegért kapható bérletet fél éven át érvénytelenül a zsebünkben hordozni?


Nem.

2015. aug. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Egy hotelben dolgozok, mint segédmunkás!!!! Nem szeretnék veled vitázni, de most nagyon fel bosszantottál! Kikérem magamnak ezt a csúnya beszédet! Az ember szeretne segítséget kérni, máris így beszél vagy kötözködik a másikkal. Nagyon szépen kérlek, máskor ne írj ilyen csúnyaságokat, mert csak fel bosszantja a másikat, köszönöm szépen!
2015. aug. 9. 20:15
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az összes hazai közlekedési társaság előírja, hogy a bérleteket tintával, ki nem törölhető módon, javítás nélkül, jól olvashatóan kell kitölteni.
2015. aug. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%
Most minisztériumban dolgozol, vagy hotelben, mint segédmunkás?
2015. aug. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%

De kis érzékeny vagy, kérdezőkém!


Most akkor minisztérium vagy hotel?


És uszoda- vagy szolárium-bérlet?

2015. aug. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%
Mondjuk egyrészről nem értem én se, miért kell egyből gúnyolódni, de azt meg végképp nem értem, hogy miért kell egy bérletet ceruzával kitölteni. Írd át tintával, vélhetően meg lehet úgy oldani, hogy ne látszódjon.
2015. aug. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!