Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha késik a nemzetközi gyorsvon...

Ha késik a nemzetközi gyorsvonat, miért nem irányítják a Nyugatiba?

Figyelt kérdés

A napokban este utaztunk ilyennel Pozsonyból. Az előző is 40 perc késéssel érkezett már Pozsonyba, a miénk kicsit több, mint 30. Ez is megérne egy misét... mi van a cseheknél?

Egészen jól jöttünk egészen Budapestig, egy-egy állomáson volt a szlovákoknál és nálunk is picit hosszabb várakozás, de ez maximum 2-3 percet adott hozzá.

Kőbánya-Felsőnél azonban lehetett valami nagyobb gond, álltunk 10 percet (vagy többet), megindultunk nagyon lassan és ismét megálltunk, 10 percet vártunk.

Az első hosszabb ácsorgásnál GPS segítségével néztük meg, hol vagyunk egyébként, mert jobbról-balról susnyás...

Előrement egy vélhetőleg 120a vonali vonat és megelőztünk egy 80a vonalit.

Szerintem borult a ravatal a Keletiben.

65-70 perc késéssel érkeztünk meg végül.


Alapból plusz 20 perccel növeli a menetidőt a tény, hogy nem a Nyugatiból indulnak ezek a vonatok. Ilyenkor viszont nem lehetne oda irányítani őket?

Még csökkent is volna a késés, így viszont nőtt is.

Nem tudom, hány külföldi szállna át a Keletiben más vonatra. Így viszont bukták őket, ha meg a Nyugatiból kellett volna át-trolizniuk, akkor esetleg úgyis elérik, semmint így... Rugalmasság kellene, például a 73-as trolin is fogadják el azt a pártíz nemzetközi jegyet vagy nem tudom...

Ha meg nálunk éjszakáznak, oly mindegy nekik, jól is járnak.


Elgondolkoztam, mert bosszantó volt, nyilván az ember hulla fáradt és bizonyos okokból jó lett volna időben hazaérni (jómagam csatlakozást hála Istennek nem késtem le).


2015. aug. 10. 10:04
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!! Erre még azért kíváncsi voltam!

Sejtettem, hogy a cseheknél felújítási munkák vannak (vagyis reméltem, hogy a késés oka ez, és nem valamiféle nemtörődömség).

2015. aug. 12. 08:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!