Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A magyar emberek miért nem...

A magyar emberek miért nem vesznek jegyet a MÁV-nál?

Figyelt kérdés

2015. aug. 16. 20:41
 1/7 A kérdező kommentje:

A magyarok sem:).

Sok olyan magyar ember kever fel a vonatra, aki ha jön a kaller kamuzik, hogy nem volt nyitva a pénztár; hosszú volt a sor, nem ért rá; rossz volt a jegykiadó automata, vagy ami viszi a prímet: pl.: "Martonvásáron szálltam fel", holott valójában már Velencén fönt trónolt az Iphone-jával a "szegény, szerencsétlen" ember...

2015. aug. 16. 20:53
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Nem csak a vonaton divat bliccelni, hanem mindenütt. Mindenkinek van rá egyéni indoka, szerintem a válaszok között majd elég sokat olvashatsz is. A leggyakoribbak: "én eztet a csaló brigádot nem támogatom", "ennyi pénzért ilyen szolgáltatás, ez nevetséges", "majd ha pontosan jön a vonat, akkor veszek jegyet", "én már fizettem be elég adót, abból telik rá, hogy ingyen utazzak", "én azért nem fizetek, hogy a bevételt nokiásdobozban kilopják".

Ez van, csalni nemzeti sportág mifelénk. Csak sokan azt nem érik fel ésszel, hogy épp ez az egyik oka a tömegközlekedésben kialakult áldatlan állapotoknak. Az utas nem fizet, mert sok pénzért húgyszagú, lepukkant, folyton késő, lassú vonatokat kap. A vasúttársaság nem fejleszt, mert kevés a jegybevétel meg különben is: a nem fizető utasoknak ennyi is elég. Persze ez kicserélhető BKV-re, Volánra vagy bármi másra. A lényeg az egymásra mutogatás, senki nem felelős semmiért, azt' minden jól van úgy, ahogy van.

2015. aug. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
3-asnál a pont.
2015. aug. 16. 20:55
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért várja el mindenki alanyi jogon az utazást? Ez egy plusz, mintha taxival közlekednél csak olcsóbb. Én vonattal járok és elég jó vonatok közlekednek felénk. A BKV-nál is hasonló a helyzet, legalábbis amerre én járok, egyedül a 3-as metró nagyon gáz. Az meg hogy lopják a pénzt, nem háborogni kell, meg akkor majd én is lopok, mert neki szabad. Hanem tenni ellenük. Amíg mindenki csak panaszkodni meg háborogni fog, ez nem fog változni.
2015. aug. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%

1-eske, muszáj volt automatikusan cigányozni egy jót?


Csak szólok, hogy a bliccelés - napi, a 100a vonalon szerzett jegyvágói tapasztalatom alapjàn - sem bőrszínhez, sem anyagi helyzethez nincs kötve. A falfehér dúsgazdag úrfi is ugyanúgy budizik, mint a keresztbeálló szemű cigány polgártárs.

Az indokok? Semmi összetett, nekem nem gyàrtanak sztorikat. Max hogy nem volt idejük jegyet venni.

2015. aug. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mint ahogyan # 5-ös kommentelő is írta, nincs egységes válasz rá.

Maga az ember olyan, amilyen. Egyesek anyagilag (szociálisan olyanok), vagy van aki, csak a jeggyel spórol (így ossza be), vagy hóbortból (hiába aprópénz, de azért is). Erre még, rájön az is, hogy így bliccelj, úgy úszd meg és ilyenek. Van még egy - maga az árszabás. Elvileg drága, de vannak kedvezmények is. Nem tudom, hogy most, pontosan mi a helyzet, mert egy pár éves cikket találtam - [link] (igen, többek között itt foglalkoznak a a "100 utasból, 85 kedvezménnyel jár" kérdéssel is).

2015. aug. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig vettem vonatra jegyet, de igazából megértem őket. 5000 ft egy jegy Nyíregyházáig, és akkor az csak oda.

Nem hiába vettem inkább autót, jobban kijövök.

2015. aug. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!