Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van joga ehhez az ellenőrnek?

Van joga ehhez az ellenőrnek?

Figyelt kérdés
Múlt héten nagy sietségben igyekeztem el érni a 34-es buszt az Árpád híd felé, el is értem, de nem sokkal rá jött is az ellenőr. Volt érvényes bérletem mindig is volt, de mivel csak egy kis válltáskát vittem magammal egy kisebb pénztárcába pakoltam át és a bérletemet nem vittem magammal. Az ellenőr egy duci nő volt aki csak úgy ki tépte a kezemből a diákigazolványomat miközben kerestem a személyimet. Ezzel eléggé fel idegesített és kértem tőle hogy adja vissza, mire ő azért is le bas*ott hogy miért vannak nálam érvénytelen bérletek, és nem fogta fel hogy talán azért mert nem dobom ki sosem az előző havi bérleteimet. Mivel nem adta vissza a diákigazolványom el kezdtem vele veszekedni és közölte rendőrt hív, én ekkor már remegtem mivel én nem vagyok egy nagy bajt keverő és be vallom meg ijedtem hogy mi lesz ha rendőrt hív, és oda adtam neki a személyimet. Két hölgy össze is veszett vele hogy meg fenyegetett és le is fotózták. Természetesen mivel éppen el utaztam a bérletemet nem tudtam be mutatni az akácfa utcában és most itt maradtam 16 000 Ft-al. Kérdezem én hogy mind ehhez volt e joga neki? Hozzá teszem hogy mivel új fajta busz volt mind ezt fel vette a kamera! lehet ilyenkor valamit tenni ? Köszönöm előre is a válaszokat!
2015. aug. 20. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Volt.

Szedj nyugtatót.

2015. aug. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mentél haza a bérletedért, és azzal be az Akácfába, te iq-harcos?
2015. aug. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt nálad a bérlet. Jogos a büntetés
2015. aug. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs joga bármit is kitépni a kezedből, meg azért sem piszkálódhat, miért vannak nálad régi bérletek. De ezen kívül nem volt mit tenni, a pótdíjat fel kellett írnia, hiszen nem tudtad igazolni az utazási jogosultságod. Tehetsz panaszt az ellenőr viselkedése ellen, de az összeget be kell fizetni.
2015. aug. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

gondolom a büntetést nem is vitatta a kérdező.


ha a történet így volt, akkor ehhez tényleg nem volt joga, dehát nem tudsz igazából mit tenni.

hiába vannak kamerák, azt csak akkor sikerül elemezni, ha az ilyen ellenőrt jól megverné valaki...ha az utas kéri, akkor valahogy csak nem sikerül megtalálni a felvételen a bizonyítékot. anélkül meg csak annyi, hogy te mondod ezt, az ellenőr meg nyilván tök másképp emlékszik, és a te szavad áll az övével szemben...ha meg volt társa is, akkor az is alátámasztja, hogy ő mond igazat, és te akadékoskodtál, úgyhogy kár panaszt tenni, de persze jogod van hozzá, mert amit tettek, az nem szabályszerű az elmondottak alapján.

2015. aug. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha 2 munkanapon belül bemész az érvényes bérleteddel az Akácfába, csak 2000 Ft a tarifa és bekereteztetheted a 16000 Ft-os csekket.
2015. aug. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem volt joga hozzá.

Tanács: jegyezd meg az azonosítószámát és tegyél panaszt ellene.

Írnám, hogy az Akácfa utcába menjél be, mutasd meg az érvényes bérletedet, de szerintem, azzal már, elkéstél.

2015. aug. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Csak nekem sántít a történet?


Azt mondja volt bérlete de "átpakolta", de a diákigazolvány és az érvénytelen bérletek érdekes mód nála voltak...Na meg "véletlenül" az Akácfába sem ment el...Vn egy olyan érzésem hogy nem ok nélkül lett ideges az ellenőr...

2015. aug. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!