Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A cégek miért nem támogatják...

A cégek miért nem támogatják az autós útiköltségtérítést?

Figyelt kérdés

Jelenleg a lakóhelyemtől elég messze járok.Sajnos busszal, mivel a kocsit csak 9 forinttal fizetnék.

Pedig ez egy komoly multicég, nem kisvállalkozás.

A cég kifizeti a bérlet 86 százalékát.


70 kilométeres a bérletem.


Viszont autóval csak 50 kilométer, mivel a busz bemegy mindenféle faluba, illetve kicsit kerülővel megy.


A cégnek miért nem mindegy, hogy azt a pénzt xy volántársaságnak utalja, vagy nekem rakja egy benzinkártyára?

Mellesleg, ha a kocsis utazásomat térítené az kevesebbe kerülne a cégnek, mivel kevesebb a kilométer is.


Vagy, meglehet beszélni a munkáltatóval, hogy térítse a benzint rendesen?


Az a helyzet, hogy átfogok kerülni egy másik pozícióba, ahol szellemileg még jobban kell teljesíteni, mint a jelenlegi helyemen és a korán kelés, hosszú utazás eléggé kifáraszt.



2015. aug. 28. 21:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Ezt annál cégnél kell megkérdezni, mi honnan tudhatnánk? Talán lehet hogy már komoly adóteher van rajta, vagy ha neked adnának ilyen térítést, akkor a többi embernek is kellene adniuk és akkor az már nagy összeg lenne. A cégeket a profit érdekli, nem a jótékonykodás sajna.
2015. aug. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
52%
Nos ez olyan dolog, hogy autók között kismillió különbség van fogyasztás tekintetében, elég nehéz lenne alapvetően úgy megoldani, hogy minden autóval járó dolggozó azonos rányban kapjon térítést, és a cégnek sem mindegy, hogy mennyit fizet. Tömegközlekedésnél meg ott a fix tarifa, könnyű vele számolni, és könnyen elhet, km-re vetítve még olcsóbb is mint az autónál a benzint fizetniük.
2015. aug. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Egy átlagos kocsi 6,8-7 liter körül fogyaszt.


Mellesleg, ha ugyanazt a pénzt megkapnám 50 kilométer után, mint egy 50 kilométeres bérletért, már megérné kocsival járnom.

2015. aug. 28. 21:58
 4/17 anonim ***** válasza:
Igen, Neked megérné, de akkor mondjuk xy akinek meg 11 litert eszika kocsija rögtön reklamálna, hogy Ő többet kér mert nem fedezi a költségeit olyan arányban...
2015. aug. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

11 literes fogyasztású kocsi extrának minősül.


Kilométer alapú elszámolás kellene, ami nem függene a kocsi fogyasztásától.

2015. aug. 28. 22:01
 6/17 dirtboy ***** válasza:

9 csakugyan kevés,akkor jó ha állandó műszakbeosztás van és tudsz vinni más ottani dolgozókat.


nálunk a cégnél 9forint ha kocsival jársz,további 11forint ami már adóztatva van ha a kocsi amivel jársz a saját neveden van.

kb 17forint nettó kilométerenként.

az én kocsim kb 6,2őt eszik azon a távon amin járok dolgozni de így sem jövök ki a benzinpénzből,9el meg pláne esélytelen akármilyen kis fogyasztású autóval.

2015. aug. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
37%

Hajszálra pontosan napi 50 km-t autózok a munkahelyemre oda és 50 vissza tehát napi szinten 100 km havi szinten legyen 2000 km. Nekem is 9 forintot fizetnek és egy fillérrel sem többet, soha nem buszoztam. Tehát lecseréltem a kocsim egy Citroen Saxo 1.5 D-re ez garantáltan 4 litert eszik százon de van olyan hogy 3.8 :D nevetséges.


2000 km alatt kb 80 litert eszik az 27.200 forint ebből áll a cég 18 ezret tehát az én költségem 9200 ft. Kiváncsiságból megnéztem a bérleted árát ha jól láttam 49.800.? vagyis ebből te részed kb 7.000 ft.? Vagy javíts ki ha tévedek.


Vagyis ha lenne egy kis fogyasztású kocsid akkor csak 2.200 ft-al lenne drágább mint a busz. Szerintem ennyit megérne az elvesztegetett buszozással töltött idő. Persze olajat is kell cserélni a kocsiba és fékbetétet is de ez nem egy nagy tétel a kényelemért és az időért.


De azért kérdezd meg lehetséges hogy adnak kicsit többet

2015. aug. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

Nem fognak adni se kicsit, se nagyon többet, mivel törvényi előírás szerint fizetnek!

Persze ha a munkahelyed közösségi közlekedéssel nem megközelíthető helyen lenne, akkor megkaphatnád a benzin normát, plusz a 9 Ft amortizációs költséget.

2015. aug. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Koaxk Ábel ***** válasza:

Én is csak 9 Ft-ot kapok nevetséges összeg!


Nekem a bejárás olyan 60.000 forint körül van havonta.


Ezzel szemben kapok kb 10.000 forintot.


(A bérletem többe lenne)


Engem viszont nem érdekel, mert az autó által nyújtott szabadságról nem vagyok hajlandó lemondani.

2015. aug. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ábel, a bérleted kizárt, hogy neked többe kerülne, mert a munkáltatód fizetné a min. 86 százalékát. Törvény szerint.


Kérdező, alapesetben a tömegközlekedést térítik, az autózáat csak bizonyos esetekben kötelező támogatni. Pl. ha nincs tömegközlekedés, vagy nem használható ki a munkaidő-beosztás miatt (pl szórakozóhely pultosa éjjel 3-kor végez) vagy aránytalanul sok lenne a várakozás átszálláskor. De a mozgáskorlátozott munkavállaló is kivétel, például.


Ettől függetlenül adható ez a juttatás,,csak nem kötelező.

2015. aug. 29. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!