Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A buszvezető a kezébe veheti...

A buszvezető a kezébe veheti a diákigazolványt amikor felszólít annak bemutatására?

Figyelt kérdés
Több alkalommal is előfordult már, hogy amikor szálltam fel a távolsági buszra, a vezető diákot kért tőlem. Mutattam neki, erre szó nélkül érte nyúl és elveszi. Na most ez a sofőrök 75%-ánál így van, legalábbis arra amerre én járok. Engem ez nagyon zavar, megcsinálhatja ezt egyáltalán? Ha megmutatom neki a saját kezemből az miért nem elég? A diák igazolvány is hivatalos okmány nem? Azt nem csak arra felhatalmazott személy veheti kézbe?

2015. szept. 11. 01:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Őt meg felhatalmazta a főnöke, hogy megnézze. Neked meg nem muszáj részt venni az utazásban :D
2015. szept. 11. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem soha nem vették el, bár a diákot nyilván azért veszi el, mert az egyik oldalán a képed van, hogy a tied, a másik oldalon, meg a matrica, hogy érvényes-e. Máshogy nem nagyon tud meggyőződni erről, csak ha megnézi mind a két oldalát, és az amúgy is egyszerűbb, ha elveszi és megnézi, mintha a kezedben forgatod, hogy tetszett látni mindkét oldalt vagy mutassam megint?
2015. szept. 11. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem is nagyon zavarna, ha kummantani akarnék.
2015. szept. 11. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Fura - hol van ez?

Tudtommal ezt tilos, de nem akarok félrevezető lenni (főleg akkor ha a buszvezetők java része ezt csinálja), emiatt kérdezd meg az adott közlekedési társaságot (akikhez a buszvezetők is tartoznak).

2015. szept. 11. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem törte már el kalauz a diákomat.

Érdemes közel mutatni, hogy lássa az érvényességét.

2015. szept. 11. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az összes menetrend szerinti személyszállítást végző cég utazási feltételeiben szerepel, hogy a kedvezményre jogosító igazolványt az ellenőrzést végző személynek - legyen az autóbusz-vezető, pénztáros, jegyvizsgáló, ellenőr, stb. - fel kell mutatni, kérésre pedig át kell adni ellenőrzésre.


Tekintve, hogy a felszállással - mint ráutaló magatartással - szerződést kötöttél, egyben elfogadtad az utazási feltételeket, így köteles vagy azokat betartani.

2015. szept. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

"kedvezményre jogosító igazolványt az ellenőrzést végző személynek - legyen az autóbusz-vezető, pénztáros, jegyvizsgáló, ellenőr, stb. - fel kell mutatni, kérésre pedig át kell adni ellenőrzésre."


Kérésre kell átadni. Jelen esetben nincs szó kérésről, sőt! Pont az a helyzet, hogy nem veheti ki az ember kezéből - csak úgy, szó nélkül. Igen, velem is előfordult már, hogy az ellenőr, csak úgy, szó nélkül kivette a diákigazolványomat a kezemből, de ez tilos. Ahogyan írva van - szólnia, kérnie kell neki. Ha meg nem adja oda az ember, vagy ő, nem mutatja meg, akkor nem szállhat fel a buszra, vagy nem mehet a metró megállóra.

"Tekintve, hogy a felszállással - mint ráutaló magatartással - szerződést kötöttél, egyben elfogadtad az utazási feltételeket, így köteles vagy azokat betartani."

Akkor sem lehet elvenni szó nélkül - ez is szabály, amit a dolgozónak kötelező betartania. Tudom, hogy senki sem szereti a kence - ficét, de akkor is: ha jelen esetben, a buszvezetőnek el kell kérnie a diákigazolványt (de nem szó nélkül, mert ilyen nincs) akkor a kedvezményre jogosult személy, vagy oda adja (vagy megmutatja ő, a kezében), vagy nem. Utóbbi esetben, meg lehet tagadni azt, hogy utazzon az illető (vagyis akkor nem buszozhat).

A kérdés, meg arról szólt, hogy fel kell mutatni a diákigazolványt, de a buszvezető, nem kérte el tőle, hanem szó nélkül, kivette a kezéből.

2015. szept. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%

Istenem annyira utálom ezeket az amatőr jogászokat, mint krekonex... Komolyan az emberek már mindenben csak azt keresik, hogy mibe kössenek bele, hogy az ő kis jogaikat ki hogy sértette meg.


Vegyetek egy autót bässzátok meg és utazzatok azzal, akkor senki nem fog mégcsak rátok se nézni, meg betolakodni a kis intimszférátokba.

2015. szept. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%
Nem vagyok amatőr jogász, de nincs mentség: mindkét félnek be kell tartania a szabályokat (akkor is, ha nem tetszik).
2015. szept. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

8.!


Én azt tettem, tegnap hoztam haza a kocsim xD


De én nem azért, mert a sofőr elveszi a diákom, hanem azért, mert ez az egész tömegközlekedés Magyarországon egy vicc.

2015. szept. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!