Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Diákbérlettel és diákigazolván...

Diákbérlettel és diákigazolványt helyettesítő lappal hogyan működik az első ajtós felszállás?

Figyelt kérdés
Normál esetben ugye van egy a bérlettel azonos méretű fényképes igazolvány amit elég megvillantani a sofőr felé. De ha csupán igazoló papír van, akkor azt mindig ki kell bontani és ő elolvassa? Hogyan működik ez a gyakorlatban, mennyire veszik komolyan?

2015. aug. 27. 00:31
 1/9 anonim ***** válasza:

nem kell csak ha elkéri

egy éve nem vagyok diák és még mindig diákkal utazom 8/

még 4 nap és kapok fősulis papírt, na most fognak megbüntetni figyeljetek :D

2015. aug. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kösz a választ.

De ha önmagában mutatom a bérletet akkor az nem szabályos. A papírt lobogtatni meg nem életszerű.

További tapasztalatok is érdekelnek.

2015. aug. 27. 00:47
 3/9 anonim ***** válasza:

"De ha önmagában mutatom a bérletet akkor az nem szabályos."

Sok meglepetés fog még érni az életben.

2015. aug. 27. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jajj. Nem a szabálykövetés motivál, hanem csupán el akarom kerülni, hogy emiatt rám szóljanak és baszogassanak. Emiatt kérdeztem, hogyan megy ez a gyakorlatban.
2015. aug. 27. 01:03
 5/9 anonim ***** válasza:
Ugy megy, hogy "Valami papirt mutatnal?" vagy "Diakot is legyszives!" - ekkor elokotrod a taskad aljarol, mikozben elmormolsz egy miatosznakot.
2015. aug. 27. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez esetben egyszerű a helyzet: felszállás előtt kotord elő a bérletet és a papírt is (széthajtogatva) és mutasd fel mindkettőt egyszerre.
2015. aug. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én általában előveszem felszállás előtt az a papírt, de csak akkor hajtom szét, ha kérik. Így nem kopik a fölösleges hajtogatástól, de nem is a táskám aljából kotorászom. Tádám, probléma megoldva.
2015. aug. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pesten nem nagyon kérik. Nekem kb két hónap alatt egyszer kellett széthajtogatni (távolsági buszon utaztam). Aztán kijött a diákom.
2015. aug. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#5 tökéletesen életszerű a felvázolt helyzet :)
2015. aug. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!