Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Késésért nem jár valami...

Késésért nem jár valami kárpótlás? És a Máv miért csak 15perc-es késésnél ad igazolást, a bkv, volán miért nem állít ki késisi bizonylatot?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy a vonat mindig késik, ezáltal én lekésem vagy az iskolába való bejutást, vagy hazafelé pedig a buszom. A vonat, miért 15perc után ad ki igazolás? Hozzáteszem 28km-es szakaszt a menetidő szerint 42perc és az átlagosnak mondott +10perces késésel teszi meg. Azaz a vonat átlag sebessége menetidő szerint : 40Km / óra és a késéi időt ha beleveszem ez az amugysem fényes átlagsebesség 15perces késésnél: 29km és további késésnél még kevesebb....hogy még ironikusabb legyen kerékpárral áltlagossan 15km / órával lehet haladni....de nem is ez a lényeg...Miért van az, hogy mikor a bérletet megveszem én azzal a feltétellel és "szerzőséssel" veszem meg, hogy a mentrend szerint járnak majd a vonatok és a menetidőt is betartják...MIért nem jár ezért kártérités vagy minden késett perc után igazolás, mert nevetséges, hogy ilyen kis szakaszon szinte mindennap +10, +14 perceket késnek a vonatok, ezzel is gyarapitva az igazolatlan óráimnaka számát...Van erre valakinek magyarázata???
2010. márc. 12. 22:08
 1/5 anonim válasza:
Sajnos offolok, de itthon tényleg szörnyű a helyzet, csoda ha néhanapján nem késik a busz/vonat.. Bezzeg pl. Franciaországban 2 perc (!!) késésért háborognak az emberek és követelik vissza a pénzüket..jogosan..
2010. márc. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Ez Magyarország... Ezt kell elfogadni.. (Sajnos..) Egyébként meg Japánban lemondott a közlekedésminiszter, mert hatalmas botrány volt abból, hogy 2 percet késett a vonat...

Hát magyarországon ki mond le az órás késésekért?!?! Rohadt szemét ország ez.... Petőfi, Kossuth meg a többiek foroghatnak a sírjukban...

2010. márc. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A menetrend hazánkban TÁJÉKOZTATÓ JELLEGŰ, nem kötelező érvényű, ezt jó ha tudja a kedves kérdező.

Japánban azért mondott le a közlekedési miniszter, mert ott két perc késés kb. három-ötezer ember halálát jelentheti, ha nincs azonnali beavatkozás.

Jártam már Japánban, nem is keveset utaztam Shinkanzenen illetve a Nozomi Superexpressen, sokat beszélgettem a "masinisztával", és tudom, hogy ha a vonatok nem a találkozási pontnál találkoznak, akkor abból óriási problémák lehetnek. A találkozási pontokon a vonat 15 másodpercet halad, ennyi idő a megengedett menetrendi késedelem. Tehát ott nem tájékoztató jellegű a menetrend, hanem kb. az életed múlik rajta. Hozzáteszem: ott nem ember irányít, a vonatokat csak "felügyelik", és teljesen automatikusan irányítja egy számítógépes rendszer (tulajdonképpen a masiniszta a kalauz és az utastérben sétál...)

Youtubeon láthatsz videót arról, ahogy a számítógép kompenzálja a 15 mp-es késedelmet.


Viszont hazánkba ez a technológia és ez a "vonalsebesség" nem igazán fog eljutni, mert itt nincsenek olyan távolságok, amelyek "elvárnák" ezen technikák használatát.

2010. márc. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ez mind igaz és egyetértek mindenkivel=) Azonban azt számolgattam, immár 2éve járok mindennap vonattal, hogy simán lehetne a menetidőt odafigyeléssel és felesleges megállások nélkül -20%-kal csökkenteni. Pl. Nem kéne megállni a bokor kellösközepén a vonattnak, mert a szemközti vonat a másik sinen közeledni fog, ezt sohasem értettem, hogy miért ál meg ekkor, hiszen nem is azonos sinpályán haladnak. ÉS nem is befolyásolnák egymást, érthetetlen dolgok ezek egy egyszerű ember számára, de biztos jópénzért kérnek róla tanácsadói véleményt ahol megfogalmazzák nekem, hogy a vonat azért késik mert késik ezt körülirva, hogy még hülyének is érezzem magam. Ám mesélek ha nem untatok ezzel senkit: Eddig a legnagyobb késés 28km-ren 45perc volt és ez nem is technikai meghibásodás következtében fordult elő csupána vonat állt. A másik jelentős késés abból adódót, hogy ami menetrend szerint 6.30kor indult volna vonat, annak a mozdonyát csak 6:50kor tették fel a vonatra, mert valamiért ez elmaradt, de újból írom, ez nem műszaki hiba volt, hanem lustaság, hanyagság, nagy ivben való lesz@rás..Itt is 40-45perces késés volt, és még sok hasonló helyzetem volt.


!!!


Ám ez nem fair! A menetrend csak tájékoztató jellegűek?? Ha jól tudom ez egy fajta szólgáltatás, és azért veszem igénybe ezt a szolgáltatást, hogy a leírtaknak megfelelően igénybe tudjam venni.


!!!!


Apukám kedvenc mondása: Mi nem engedhetjük mega családdal, hogy olyan luxust mint a BKV-val utazzunk!

Mert egy 4tagú családnak oda-vissza átszállás nélkül 2560Ft átszállással meg már 5120Ft csupán pár km-re sokkal olcsóbb kocsival menni, kocsival ez az út, 4ünknek benzinköltségileg 22km ( 7lit/100km *330Ft/ benzinár = 508Ft-ba kerül, és hozzáteszem a benzínár sem olcsó!! De szerintem ez elgondolkodtató! És mégis csak kényelmesebb kocsival utazni=)

2010. márc. 13. 12:04
 5/5 anonim válasza:
Én jelenleg közlekedést tanulok, és nekünk azt mondták az órán, hogy egész Európában korszerűsítve vannak a sínek, kivéve Magyarországon, szóval itt akkor is késik a vonat, mert túl hideg van és befagynak a váltók, meg akkor is, hogyha túl meleg van... Most elkezdték újítani Budapest és Székesfehérvár között a síneket, de ha már ennyi pénzt elkérnek, az a minimum, hogy ezt mindenhol megtegyék. Teljesen ki voltunk akadva. Megvették az új szerelvényeket, amik nem használhatók ki, mert a sínek nincsenek korszerűsítve. Ahelyett, hoogy azokat megvették volna, több helyen is korszerűsíthetnének.. De egyre drágább a vonatjegy... Szolgáltatni meg nem tudnak.. Logika nincs...
2010. márc. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!