Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vasúti átjárókban és lakott...

Vasúti átjárókban és lakott területen belül mekkora sebesség megengedett a vonatoknak, kb mennyivel szoktak áthaladni?

Figyelt kérdés

2015. okt. 2. 18:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
5-160 km/h között változhat.
2015. okt. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon változó a pályán megengedett legnagyobb sebesség. Sok mindentől függ.
2015. okt. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor változó. Csak a minap láttam hogy egy néni szabálytalanul megy át a piros lámpánál, a vonat is dudált neki, gondoltam na így történnek a tragédiák. Erre mikor odaért a vonat szerintem csak olyan 40-nel mehetett, és csak úgy eszembe jutott, hogy ez azért nem olyan gyors, hogyan halnak bele akkor szinte minden gázolásba, vagy a csak sérüléses esetekről nem szólnak a híradókban.
2015. okt. 2. 19:39
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

" nem olyan gyors, hogyan halnak bele akkor szinte minden gázolásba"

Nem kell ahhoz gyorsan mennie.

2015. okt. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
43%
Teljesen mindegy, hogy mennyivel megy egy vonat, a gázolás így is-úgy is halálos. Tök mindegy, hogy 160-nal, vagy 10-zel megy át rajtad az a 80 tonnás mozdony.
2015. okt. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%

"Mivel mindig késés van aligha tartják be a szabályokat, így ahogy teheti gyorsan megy mindenhol."


Bár bevallottan előfordul, hogy az utasítások egy-egy pontját lazán értelmezik (ellenkező esetben drasztikusan csökkenne a leközlekedő vonatok száma), a vasúti dolgozók - elenyésző kivételtől eltekintve - közlekedésbiztonsággal szorosan összefüggő szabályokat - így a sebességkorlátozásokat is - kellő komolysággal veszik. Annál is inkább, mert a sebesség egyrészt rögzítésre kerül a szolgálat végén leadandó regisztrátumba, másrészt valós időben követhető a többi vasúti dolgozó (így a mozdonyvezető felettesei) és az érdeklődő civilek számára is.

2015. okt. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

Sebességhatárokat én sem írok. A vonat nem tud lakott területen menni, mert zárt pályás.

Általában elmondható, hogy a vasúti átjárókat táblák jelzik, amelyek utasítást is adnak a mozdonyvezetőnek. Attól függően, hogy az átjáróra mi jellemző, eltérő táblák is vannak. Amennyire tudom, hangjelzést mindegyiknél kell adni. Sebességcsökkentésre azt hiszem ezek nem utasítanak.

Ha nem működik a fény-, vagy karos sorompó*, vagy biztosítatlan az átjáró, 15 km/óra azt hiszem a megengedett sebesség. És úgy tudom, csak a magyar vasútnál olyan a rendszer, hogy ha a ezek elromolnak, a vonat megkapja a jelzést erről önműködően.


Tudom, nagyon szakmaiatlan a leírásom, de talán nem végig baromság.


A vonat fékútja akár több kilométer is lehet. A súlya pedig irgalmatlan nagy. Láttam olyant, hogy személykocsi áthajtott a lábán valakinek, s csak belilult kissé a lábfeje az illetőnek. Vonat üzembiztosan levágja.

Munka során volt kezemben olyan fotó, amelyik helyszínelésen készült. Az illető feje szépen fel volt kenődve a sínre, mint egy kiterített újságpapír. Nem részletezem.

Volt néhány műszaki okból bekövetkezett baleset, de szinte mindegyik súlyos figyelmetlenségből származik. A sebességnek ebből a szempontból jelentősége nincs.

2015. okt. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
14%

"A vonat fékútja akár több kilométer is lehet."

Nem lehet több kilóméter. Bármilyen körülmények közt 1 kilóméteren belül meg kell tudni állnia. Azért is van a sebesség korlátozás.

2015. okt. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%
Van olyan vonat a világban, amelyiknek 4 kilométernél is több. Hazai viszonylatban valóban csak pár száz méter. Lényeges? A kérdés szempontjából nem.
2015. okt. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

# 10/10 Időpont ma 00:14


Azzal keveri, hogy a hatályos MÁV F1-es utasítás szerint, 160 km/h-s sebességről 1 000 méter a féktávolság.

Szóval úgy értve, Magyarországon valóban nem lehet több kilométer, lévén a legnagyobb engedélyezett sebességű pálya 160-as nálunk.

2015. okt. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!