Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ezen az útszakaszon mennyi a...

Ezen az útszakaszon mennyi a megengedett sebesség?

Figyelt kérdés

[link]


Balatonszepezden vagyunk a 71-es főúton. A tábla szerint 70km/h a megengedett maximális sebesség. Ha egyenesen előre elmentek a kamerával, akkor 200 méter múlva ott van a lakott terület vége tábla. A kettő között nincs útkereszteződés, vagy közvetlen a lakott terület vége tábla előtt az az akar lenni? (Térkép szerint ott kell lennie valami kereszteződésnek.)



2015. aug. 29. 21:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%
Megnéztem az utcaképet, és a lakott terület vége tábláig nem volt útkereszteződés, tehát utána is csak 70-nel szabad menni.
2015. aug. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Akkor majd csak innen oldódik fel? [link]


Ez kb. fél kilométer távolságban van a táblától. Köztük szintén nincs semmi.

2015. aug. 29. 21:13
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez a következő kereszteződés, és nincs közben feloldótábla, akkor igen, innen oldódik fel. Sajnos van ilyen, hogy kiteszik a sebességkorlátozást, de a feloldására nem gondolnak, és ezért akár nagyon hosszú szakaszokon is csak lassan szabad menni.
2015. aug. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Sajnos itt is ez a helyzet. Számomra nem is ez a meglepő, hanem az, hogy a kereszteződés utáni útszakasz jobban megkövetelné a 70-es táblát. A kanyarok nem láthatóak be jobban, az út sem jobb, valamint több kereszteződés is van a kanyarban.
2015. aug. 29. 21:38
 5/20 anonim ***** válasza:
17%
Nem néztem a térképet, telefonnal macerás ha jól értem az zavar, hogy lakott területen 70-es tábla van? Ilyen esetekben nem korlátozás, hanem engedmény, a lakott területre vonatkozó 50 helyett lehet menni 70-el, ha a körülmények azt engedik. A lakott terület vége tábla után már 90 a megengedett max.sebesség, nem kell útkereszteződés a feloldáshoz,elhagytad a lakott területet, amit a tábla jelzett.
2015. aug. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

"Megnéztem az utcaképet, és a lakott terület vége tábláig nem volt útkereszteződés, tehát utána is csak 70-nel szabad menni."


Ez így, ebben a formában nem igaz!


Az 5. válaszoló már leírta az igazat, csak megerősíteni tudom.

:)

2015. aug. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Nem az zavar, hogy lakott területen 70 a megengedett, hanem az, hogy lakott területet elhagyva még mindig 70 a megengedett, aztán jön egy olyan szakasz (a kereszteződés utáni, ami nem lakott terület!) amin 90-el szabad menni pedig még "veszélyesebb" is mint ahol 70 a megengedett. Ezt pont ellentétes a logikával (veszélytelen szakasz 70, veszélyesebb meg 90).


"A lakott terület vége tábla után már 90 a megengedett max.sebesség, nem kell útkereszteződés a feloldáshoz,elhagytad a lakott területet, amit a tábla jelzett."


De kell! Akkor nem kell, ha a 70-es tábla egyszerre volt kirakva a lakott terület kezdete táblával, de itt nem így van, közben rakták ki.

2015. aug. 29. 22:00
 8/20 A kérdező kommentje:

6-os: Akkor elmagyaráznád? Én most tettem le a jogosítványt és még ezen a környéken nem vezettem.


Tehát, akkor utána miért is nem 70-el szabad menni? KRESZ alapján pedig annyi :(

2015. aug. 29. 22:03
 9/20 anonim ***** válasza:
15%

A te logikád szerint a lakott terület elhagyása után csak akkor lehet 90-el menni ha ki is teszik a 90-és táblát...

Az 50-es sebességkorlátozást sem a kereszteződés oldja fel hanem a lakott terület vége tábla, lakott területen pedig a 70-és sebességhatár nem szigoritás.

2015. aug. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nyilván nem csak akkor lehet 90-el menni lakott terület elhagyása után. Valahogy így néz ki a dolog:


Lakott terület - több kereszteződés - 70-es tábla - lakott terület vége


Mi indokolja meg, hogy lakott területet elhagyva 90-el lehet menni?

2015. aug. 29. 22:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!