Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Bkk autómaták? Egyre többet...

Bkk autómaták? Egyre többet "tömítenek el". Nem fogadják be a pénzt. Ritkábban ürítik őket. És egre többnek megy tönkre az érintőképernyője. Vna ami már nem is érzékel. Jó ötlet volt ez?

Figyelt kérdés

Nem akarják visszaállítani a régi rendszert?

Örsön keletinél van személyes árusítás, amiről tudok. A külvárosi vonalaknál és a héveknél egyáltalán nincs, csak autómata és azok is egyre gyakrabban vannak tönkretéve, vagy simán tönkremenve, vagy megtelve és napokig ürités/feltöltés nélkül.


2015. okt. 6. 11:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Az eltömítés már nem lesz probléma, egy szoftverfrissítés miatt egy perc után visszahúzza a visszajárót a gép. Így nem lesz miért eltömíteni.


A pénzelfogadás mindig is kényes kérdés egy automatánál, mert korlátozott a tárolókapacitás és a készlet is. Utóbbi azonban egy pénztárban is ugyanúgy probléma lenne. Nyilván a logisztikán lehet esetleg váltiztatni, de a távolabbi gépek mindig is problémásabbak lesznek e tekintetben. De ugye a pénztáraknál is ugyanígy volna... Szerintem kártyával a legjobb próbálkozni, nekem mindig bejött. Az, hogy tönkre vannak téve, közbiztonsági kérdés. Szerintem inkább rúgják szét az automatát, mintsem a pénztáros torkát vágják át. Főleg úgy, hogy az automaták olcsóbban üzemelnek, mint a pénztárak. Az én bérletem árából bizony inkább a hatékonyabb automatás rendszert finanszírozzák!


Amúgy ha rossz az automata egy elővárosi állomàson, nincs nagy gond, tudsz jegyet venni a vonaton / buszvezetőnél.

2015. okt. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jó ötlet lenne, ha néha ránéznének és karbantartanák az automatákat. Ezt viszont a régi automatákkal se tették túl gyakran, és a mostaniakkal sem.
2015. okt. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem még kártyával sosem volt gondom velük, igaz talán 4x használtam őket eddig, de az mindig más helyszínen volt...
2015. okt. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!