Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az aktív korúek ellátását...

Az aktív korúek ellátását megkapva elmentem az önkormányzathoz és megkaptam a kedvezményes utazásra jogosultságot. Ezt hogyan kell használni és én mennyit fizetek a jegypéztárnál?

Figyelt kérdés
2015. okt. 9. 11:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

„Aki az aktív korúak ellátására jogosult, ha munkaviszonyban nem áll, a járási hivatal igazolása szerint” „a helyi személyszállításban” kedvezményes bérlet váltására jogosult”.

(85/2007. (IV. 25.) Korm. rendelet a közforgalmú személyszállítási utazási kedvezményekről)


Tehát csak helyi közlekedésben vehető igénybe, és a kapott igazolás szükséges hozzá.

A helyi közlekedési társaságok jórészénél ez a kedvezményes bérlet a nyugdíjas bérlettel azonos árú.

2015. okt. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Budapesten belül érted? Én csepeli vagyok és néha Budára is kell mennem,akkor oda még érvényes lesz?
2015. okt. 9. 16:10
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A csepelit, gondolom, úgy érti, hogy Budapest XXI. kerületében lakik. Akkor a nyugdíjas bérlettel Budapesten belül, bárhova utazhat.

Például Kistarcsára, vagy Gödöllőre már nem érvényes a bérlet, mert Budapest határán kívül esnek.)


Használhat HÉV-et, buszt, villamost, trolibuszt, metrót, földalattit; munkanapokon még 3 kishajójáratot is; sőt, Budapest határán belül még elővárosi VOLÁN-buszt, vagy MÁV vonatot is.


Ha ide kattint, elolvashatja:

[link]


A BKK közleménye szerint a Fővárosi kormányhivatal kerületi hivatala vagy megyei kormányhivatal járási hivatala által kiállított igazolás szükséges a bérlethez; de írta, hogy ezt már megkapta.

2015. okt. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!