Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért olyan hülyén ülnek le a...

Miért olyan hülyén ülnek le a bkv járatain az emberek, hogyha ketten utazok valakivel akkor ne tudjuk egymás mellé ülni?

Figyelt kérdés
Állandóan egyedül ülnek a kettes helyeken,de még a héven a 4emberes helyeken is.Ráadásul nemcsak,hogy egyedül,hanem a külső széken,hogy át kelljen mászni rajtuk,ha le akarok ülni és még ők húzzák a szájukat.
2015. okt. 19. 14:33
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Rövid távon én is kívülre ülök, ha épp nem ül mellettem senki és le szeretne ülni, megkérdezem meddig utazik. Ha hamarabb száll le mint én, akkor beülök az ablakhoz.


Ha hosszabb távon utazok esetleg végállomásig, akkor ablakhoz ülök, hogy ne keljen keresztül mászni rajtam.


Engem pl az jobban zavar, ha a kedves utas csomagtartónak használja az üléseket. Vegye ölbe, vagy tegye a földre.

2015. okt. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
A csomagos ugyan ez a kategória.Aki annyira szeretne egyedül ülni az vegyen magának autót.
2015. okt. 19. 19:21
 13/24 anonim ***** válasza:

Wow, a negyedik egy nagyon érdekes és tényeket felvonultató választ adott. Én azt akartam volna mondani, hogy 2015-ben az egyre gyorsabb technológia fejlődés világában egyre inkább magukba fordulnak az emberek és a legkevésbé sem vágynak vadidegenek combjának simogatására, de a te verziód szakszerűbbnek tűnik.


Az mondjuk tényleg gyökérség, ha valaki maga mellé rakja a táskáját. Valamiért ezek amúgy általában az idősek közül kerülnek ki.

2015. okt. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Én is, mint a legtöbben, szeretek inkább egyedül ülni, mint valaki mellett, ha lehet választani. VISZONT mivel én is utálom, ha nem tudunk egymás mellé ülni és beszélgetni azzal, akivel együtt utazunk, én kifejezetten oda szoktam erre figyelni, és mindig átadom a duplahelyet az összetartozó két embernek, én meg átülök valaki mellé. Nem nagy dolog, de nagyon szoktak neki örülni.
2015. okt. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Én is inkább egyedül ülök le, pusztán azért mert jobban szeretek az ablak mellett ülni. Ha valaki az ablaknál ül akkor nem ülhetnék ablakhoz, ha valaki belül akkor meg át kéne másznom rajta. Persze nem problémázok ha nincs ablakos hely ülök máshova, vagy ha van kedvem állok és nem ülök le.


Amikor egy barátommal utazom olyankor meg egyszerűen állunk. Nem kötelező mással együtt utazni, leülhettek két különböző helyre is, ha nem tetszik akkor meg lehet állni. Ennyi :)

2015. okt. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Szóval én is megveszem a bérletet és azért álljak,mert a másik paraszt egyedül akar utazni :D
2015. okt. 19. 23:43
 17/24 anonim ***** válasza:

Az tényleg parasztság, mikor beül a buszon a külső helyre, abban bízva, hogy nem hátha nem próbál senki sem átmászni rajta. Láttam már olyat, hogy nem fért már fel több utas a buszra, pedig volt még ülőhely is, csak az ilyenek miatt nem tudott senki sem hozzáférni.


A HÉV más téma, ott a 4 személyes hely maximum 3 személyes valójában. Az ablak mellett ugyanis csak 1 ember fér el, kivéve ha gyerekek vagy törpék, mert épp csak 1 embernyi lábhely van, kívül meg 2, mert csak akkor legalább egyneka folyosó felé kell fordulnia. Innentől kezdve nem csoda, hogy sokan eleve nem az ablak mellé ülnek be, különösen ha 1 ember már ül az ablaknál.

2015. okt. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Nem a kívül ülők miatt nem ülnek le, hanem azért, mert ők is inkább állnak, minthogy beüljenek az ablak mellé. Tök egyforma emberek, csak a kívül ülő előbb szállt fel:)
2015. okt. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Mindenki utál idegen mellé ülni, és az idegenek sem szeretik ha célirányosan melléjük ülnek. Mindenki a 2 üres helyet választja és nem egy idegennel fog szorongani.


Külső székre sokan azért ülnek, mert nem végig utaznak, vagy leszálláshoz készülnek, akkor miért üljön be. Meg benne van az is, hogy akkor kevésbé ülnek le mellé. DE...az embernek van szája, használhatja is, és meg lehet kérni hogy üljön bentebb, vagy engedjen be, úgysem mond nemet.


A 2-4-es helyeken sem azt fogja mindenki nézni hogy "mi lesz ha", ő volt ott hamarabb, ismerőssel 2-en lehet állni is.


De ha mindig azt nézném, kinek hogy legyen jó, akkor fel se szállnék. 4-es helyre ne üljek, mert mivan ha család száll fel, 2-esre ne mert mi van ha valaki a párjával utazik, 1-es helyet is hagyjam meg a Marika néninek, a busz végébe ne álljak, mert ott a kisiskolások szeretnek gyülekezni, állni se álljak, mert minek vagyok útba ha van hely... :D

2015. okt. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:

Kérdező!

23:43-ra: én megveszem a jegyet, ezek után nem igazán érdekel, hogy a bérletesek hogyan akarnak utazni. Na ugye, hogy semelyikünknek nincs jobban igaza a másiknál.

Utálom, ha idegenek hozzám érnek, vagy ha közel jönnek hozzám. Ezért nem érdekel ki mit gondol, de ha lehet, akkor egyedül ülök. Ha látom, hogy jön egy csoport, igyekszem átülni úgy, hogy egymás mellé ülhessenek, de ennél többet nem tehetek. ha szeretsz másokhoz dörgölőzni, lelked rajta, az emberek 99%-a utálja. Azt véletlen nem tartod bunkóságnak, hogy ha valaki egyedül ül, akkor leülsz mellé, amikor még vannak szabad boxok?

2015. okt. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!