Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » FLIRT motorvonat vezető...

FLIRT motorvonat vezető gyakornok felvételi teszt miből áll?

Figyelt kérdés
Első sorban az érdekelne, hogy nagyjából mit tartalmaz egy ilyen teszt? Hamarosan megyek a MÁV központba és ezért érdekelne! Kérek mindenkit hogy értelmes választ adjanak, természetesen azt nem bánom ha negatív de építő jellegű. Köszönöm!

2015. okt. 22. 11:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Szövegértés (F2 utasításból), földrajz (bár az előzőn már nem volt, de szokott) és egy kis matek; főleg egyszerűbb logokai feladatok, egyenletek. A felvételinek nem ez a legnehezebb része. Az orvosin szokták kiszorni a népet. Amikor én mentem akkor 180 főből ketten "éltük túl" az alkalmasságit!

Sok sikert a felvételihez és még többet az utána lévő tanuláshoz és KTI-s vizsgához! Kívánok neked hozzá Aradi Lacibá't! ;)


ui: hm még az is lehet, hogy a tanfolyamon összefutunk...

2015. okt. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Az idei mozdonyvezető gyakornoki felvételin pl. volt féksúlyszázalék-számítás, ezt nagyon nézd át, szinte biztosra mondom, hogy ezután is lesz benne.


Egyébként szövegértés volt, szövegkiegészítés (hiányoztak szavak a szövegből, írd be magadtól), ezek még nem a szakmához kapcsolódtak, csak általános műveltség kellett hozzá. Viszont volt egy olyan, hogy 1 oldal az F.2. Forgalmi utasításból, és abból vagy 7 kérdés, és erre 10 perc volt. Úgy volt megcsinálva, hogy igazából lehetetlen 10 perc alatt megválaszolni mindet, de le tudják vonni a következtetést, hogy hogy birkóztál meg ezzel a feladattal, szóval nem gond, ha nincs befejezve.


Ilyen fizikai, matematikai feladványok nem valószínűek, a féksúlyszázalék meg összeadás és osztás, semmi több.


Aztán nekünk pl. a második fordulónál már 48 órával a megjelenés előtt kiküldtek pár oldal utasítást, azt kellett megtanulni, abból írtunk egy újabb tesztet, melyet rögtön személyes interjú követett (addigra ki volt javítva). Ha itt is megfeleltél, telefonáltak, hogy menj orvosira, és ha az is megvolt, még az se jelentett semmit, csak azt, hogy benne vagy a kalapban, akik közül majd választanak.


Be lehet jutni protekció nélkül is, ha elhivatott vagy, ezt ezer százalékra mondom. Az interjú a lényeg és az orvosi, ha ott jól szerepelsz, és hiszel benne, ki fognak választani.


Sok sikert.

2015. okt. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
59%
az orvosi tényleg komoly.Sokan nálunk is kihullottak. MElyik városba mész? Miskolc?mert ott tudom hogy indul.(Mávnál vagyok én is csak fedélzeti jegyellenőr tanonc) Nekünk vasutföci volt,meg számitás meg beszélgetés.Mi PEsten tanulunk.De debreceni tancink van s ma hivta valaki hogy mi várható a tanfolyamon..
2015. okt. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
29%

Most mondom és írom

Arra készüljetek fel hogy 10 szer a főiskola és meg fogsz bukni.

A vörös könyvet szóról szóra tudni kell betüröl betüre!!

A mozdonyosoknak két honap forgalom van de egy honapja se nappaluk se éjszakájuk nincsen....

Sok sikert


Szóról szóra!!A link elképzelhető hogy a régi változat mert Nov 1 től változik az utasitás...



[link]

2015. okt. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
11%
Amit irtam az már a tanfolyamra vonatkozik....
2015. okt. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sokat segített.

3-as válaszra, én Budapestre megyek. Székesfehérvárra is megvolt hirdetve de onnan semmi választ nem kaptam. Pestről meg gyakorlatilag 24 órán belül jelentkeztek.

Még egyszer nagyon szépen köszönöm a segítséget :)

2015. okt. 23. 12:15
 7/23 Simi1993 válasza:
Hogy sikerült a tesztírás?
2015. okt. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
51%
Inkább a nagymozdonyvezetői mint a Flirt......
2015. okt. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%

Rengeteg mozdonyvezető kell felvétel lesz,DE !!

Tanulni kell mint állat éjjel nappal NO ÉJSZAKAI PIHENÉS!!!!

2015. okt. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Én is megyek tetszett írni és engem a következő dolgok érdekelnének.

Mennyi a kezdő (végzett) motorvonat vezető fizetése? Azt megmondták hogy a tanfolyam alatt 127E bruttót kapunk de hogy utána mennyit azt nem.

A tanfolyam után van valamennyi kötelező idő amit le kell tölteni? Tanulmányi szerződés?

2015. nov. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!