Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mitől ilyen drága a BKK...

Mitől ilyen drága a BKK kiegészítő bérlete?

Figyelt kérdés
5 KM kiegészítő bérlet kell vennem mert pest határától 2 megálóval tovább megyek ami 5940 Ft több mint a havi pesti bérlet fele!

2015. nov. 26. 14:34
 1/9 10 deka farhát ***** válasza:
Mert a város határán kívül már a helyközi díjszabás van érvényben, amit az állam (vagy az éppen illetékes minisztérium, ezt nem tudom pontosan) szab meg. Az 5 km-es vasúti vagy az 5 km-es Volán bérlet is ennyibe kerül. Szóval ezért...
2015. nov. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mert hülye a díjszabás. (Legalábbis a rendelet a legmagasabb díjakról rendelkezik, és mivel verseny az nem nagyon van, így a szolgáltatók megtehetik, hogy ezen a legmagasabb áron is adják a bérletet.)


A menetjegyek ára viszonylag korrekt, csak valami vadbarom kitalálta, hogy a bérlet ára legyen 20 darab oda-vissza menetjegy (= 40 menetjegy) ára.


Az 5 km-es jegy már megszűnt, mert arról s úgy gondolta valami okos, hogy nem kell az embereknek, mert túl olcsó. Viszont az 5 km-es bérlet még létezik, és sajnos ennyi az ára.


Öröm az ürömben, hogy ezeket a bérleteket 86%-ban a munkáltatónak kell térítenie. Viszont ez sem megoldás, mert akkor meg nekik teher.


Tőlünk nyugatra a jegyek jóval drágábbak, de a bérletek kb. ugyanannyiba kerülnek, mint nálunk. Persze a bérek legalább 2-3-szor ilyen magasak.

2015. nov. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"Persze a bérek legalább 2-3-szor ilyen magasak.'

Vagy 5x :D

2015. nov. 26. 16:31
 4/9 anonim ***** válasza:
Budapestet elhagyod, teljesen mindegy mivel, bkk, volán vagy máv. Ha nincs messze, sétáld le azt a 2 megállót. :D
2015. nov. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

# 4

Aha nem fogok hét öt napján vagy fél órát oda vissza sétálni és lehet hogy még keveset is mondtam!

2015. nov. 26. 20:03
 6/9 10 deka farhát ***** válasza:
Fél óra az lófütty :) Faluszélről a vasútállomás is van ennyi, azt' ott még busz sincs, ami kivigyen az állomásra... :)
2015. nov. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

# 6

Oké de én nem faluban lakom és nem fogok ezért munkába oda 2 órát utazni meg vissza 2 órát! Akinek ez lófütty az sétáljon!

2015. nov. 27. 18:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor pedig szépen kiperkálod ;)
2016. jan. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Amúgy meg nem megmondó kapitányok válaszát vártam!
2016. jan. 6. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!