Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megbüntettek Volán járaton....

Megbüntettek Volán járaton. Utólagos bemutatással élhetek-e?

Figyelt kérdés

November 29-én megbüntettek a távolsági buszon, mert decemberi bérlettel utaztam, ami december elsejétől érvényes. Nekem erről nem volt tudomásom.

A büntetés 2000 ft a menetjegy megtérítése, plusz 8000 forint pótdíj.

A régi, novemberi bérletem már sajnos nincs meg, kidobtam. Ha vásárolok most egy második félhavi bérletet november hónapra, és azt utólagosan bemutatom, (ennek az ára ha jól tudom 1300 ft) akkor a 8000 forintos pótdíjat nem kell befizessem?


2015. nov. 29. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

A berleten rajtavan a kiallitas datuma, amivel erdekes lenne bemutatni utolag.


Sajnalom, de szerintem ezt nem lehet elkerulni.

2015. nov. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nincs rajta az aktuális bérletemen sem.
2015. nov. 29. 19:07
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs rajta, akkor előfordulhat, hogy bejátszhatod ezt.


Persze előfordulhat, hogy a rendszerükben rögzítik az eladási dátumot, és a bérlet sorszáma alapján meg tudják azt állapítani bemutatáskor. Pl. a BKK is alkalmazta ezt a módszert, amíg előre nyomtatott bérleteket adott el. Magán a bérleten nem látszott az eladás dátuma, de a rendszerben benne volt. (Azóta már a bérleten is látszik.)


Nagyon-nagyon régen, még a BKV idejében, abszolút működött a "megbüntettek - veszek egy bérletet és bemutatom" módszer. Elképzelhető, hogy Volánnál még mindig működik.

2015. nov. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
nézik ott is, a vásárlás idejét vissza tudják keresni azonosító alapján.
2015. nov. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Miből gondoltad, hogy a decemberi bérlet már novemberben is érvényes?
2015. dec. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5%
#5: Peldaul abbol, hogy 28.-an szo nelkul odaadjak mint havi berlet. Nekem szerencsere volt elozo havi is, de kicsit meglepett amikor az apro betut elolvastam a berlet hatuljan.
2015. dec. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
szerintem elég meredek dolog azt hinni, hogy novemberben lehet decemberi bérlettel utazni... nem is értem ezt.
2015. dec. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
Lényegében tehát mindkét havi bérletet becsülettel kifizetted, de azért még jól megb***tak 10 ezerre. Azért elég nagy szemétség, ebben az országban csak a kisember szív állandóan.
2015. dec. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
79%
de miért kell hülyének lenni és a novemberi bérletet kidobni novemberben? jogosan büntették meg.
2015. dec. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!