Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megtudom úszni valahogy a...

Megtudom úszni valahogy a MÁV-nál a büntetést?

Figyelt kérdés
2 hete gyorsvonattal mentünk a barátommal Érd-től a Déliig és csak heti 1x járunk vonattal ezért olyankor van nálunk jegy, mert 80 ft a kiegészítő jegy a BKV bérletünk, jött a kalauz és kértünk 2 diák jegyet, de elkezdett veszekedni velünk, hogy ő márpedig csak pótdíjjal ad, mert mért nem a pénztárba vettünk jegyet és, hogy + 500ft a pótdíj, mondtuk, h elnézést annyi nincs nálunk 160 ft-unk van a 2 jegyre. Aztán sok minden volt elakarta venni a BKV bérletünket, a barátom odaadta, de én tiltakoztam, mivel előtte lévő nap vettük és hogy már 3850ft-ot neki adjak aztán vissza adta az vét és elkezdett telefonálni a rendőröknek, h a hölgy nagyon harciaskodik és, h rendőri intézkedést kér aztán ott veszekedett velünk meg persze már mi is vele, mert nem adtuk át neki az iratainkat aztán elkezdte, h majd a rendőröknek átadjuk az iratokat ami + pénz lesz ráadásul a rendőrök fognak ezután elvinni a suliba meg minden marhaságot magyarázott míg végül odaadtuk a diákot miközben a barátomat még fel is akarta jelenteni mer megrágalmazta őt azzal, hogy "azért nem fogok se pótdíjat, se büntetést fizetni, hogy a mocskos MÁVosoknak még több legyen a végkielégítés" aztán megírta a csekket nyújtotta, h írjuk alá, mondtuk, h nem és eljöttünk, de rá egy hétre azaz pont egy hete kijött a 6080 ft-os bírság mindkettőnknek. Anyukám betelefonált, hogy ha lehet-e azt mint a BKV-nál, h megvan a bérlet csak elfelejtettem magammal vinni és mondták, h igen és akkor csak 1000 ft-ra csökken a büntetés. Már csak az a probléma, hogy barátoktól tudnék kérni, de mindenkinek rajta van a diákigazolvány szám, ez esetben pedig tuti megnézik..utólag meg nem lehet venni..a másik meg, h ugye nem írtuk alá, így mondhatnám, h ellopták a diákomat? de mi van, ha behívják a kallert, h igazolja, hogy mi voltunk-e...Előre is köszönöm a segítséget!
2010. márc. 23. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Bonyolult, DE, legközelebb mond azt, hogy nemvolt pénztár ott ahol felszáltál.

A diákodat pedig nemvagy köteles átadni, csakis az intézkedő rendőröknek, nemgondolom, hogy behívnák szembesítésre a kallert, két büntetés miatt.

2010. márc. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ezt amúgy én sem értem, hogy miért nem lehet a kallernál venni jegyet, mikor ott van neki a kütyüje, amivel tud jegyet adni!??? Nekem is volt hasonló eset, amikor sietnem kellett és épphogy elértem a vonatot, jegyet venni már nem volt időm és jött a kaller, majd mondtam neki, h egy jegyet kérek, ami után nézett rám és értetlenkedett, h mit képzelek én, h jegyet veszek nála! elég idióta ez a MÁV és kiábrándító! Ne adjanak a kallernek kütyüt, ha így is úgy is megbüntetnek, mert egy normális ember azt hiszi, h az azért van, h a vonaton is közvetlenül lehessen jegyet váltani!szal kiakasztó téll...!
2010. márc. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én is vitatkoztam vele, hogy az oldalán az ott valami dísz...aztán mondta, h ő csak akkor fogja használni, ha fizetek neki pótdíjat..kiborítottam neki a pénztárcámat, h 300 ft volt nálam a jegy meg 80 lenne...
2010. márc. 26. 21:33
 4/5 omadjoe ***** válasza:

naaaa, a jegyvizsgálónál a gép Érdtól csakis kizárolag +500Ft-tal terhelt menetjegyet nyomtat ki! mert a vezetöjegyvizsgáló (vjv.) csak azok esetében térhetett volna el, ha:

1. pénztár zárva. Erröl értesítik a vjv. irásban, esetleg van egy "sárga"könyvecske a vjv.nél ahol az összes MÁV pénztár nyitva tartás benne van. és ott van irva hogy x idötöl -y idöig zárva aza bizonyos pénztár.

2. vjv irásbeli értesítést kap a pénztártol, h. nincs jegy, v. váltópénz a pénztárban. (igen, elő szokott fordulni)


te esetedben kellett volna +500Ft-ot adni a vjv-nek, h. ne firtassa Nagytétényig a jegyeteket.


ha a vjv. nem potdíjaztat meg, hanem pl. "elenged" titeket, akkor az állásával játszik, mert az elővárosi vonatokon szokott lenni (75%esély rá)"repülő csoport" akiknek a dolga, h. ellenörizzék az utasok jegyeit, és a vjv.-t. és ha észre veszik, h. a vjv. ilyen utasokat mint ebben az esetben ti voltatok, nem potdijaz meg, v. nem kezeli a jegyeiteket. akkor első alkalommal irásbeli figyelmeztetést kap. utána figyelni fogják, és a köv. alkalomkor kirugják.


ha a jegyet nektek odaadta volna 80ft-ért potdij nélkül, ugyhogy nincs rá a pénztártol irásbeli utasítása; ugy a vjv-nek kellene az utánfizetési pénztárban (amikor leszámol a bevétellel) a saját zsebéböl kifizetni az 500 ft-ot. (nálam volt rá példa)


6e ft-ot inkább fizessétek ki 8 napon belül, mert akkor elengednek belőle. de akkor a pénztárfönököt kell kérni a pénztárnál. ha 30 napon belül NEM fitetitek be a 6e ft akkor emelik 12e Ftra, ha még mindig NEM fizetitek be akkor a MÁV perel, és akkor a perköltséget is TI fizetitek! MEGÉRI 6080 ft-ért? NEM!


a felszólítászt NEM küldhették ki az eset után 1 héttel!!!

mert van türelmi idő ami 30 munkanap! (én v.mikor 50et is adtam, mire feladtam a felszolitóleveleket! de minimum 40 napot vártam a levéllel.)


[link]

a potdijazás nem ebben a szabályzatban van benne.



volt ut.fiz.pénztáros

2010. márc. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 omadjoe ***** válasza:

U.I.: egy tipp legközelebb amikor felszálltok a vonatra, azonnal menjetek a vjv-hez, és mondjátok meg, hogy nem tudtatok jegyet venni a pénztárnál, mert:

- hosszu volt a sor, és nem tudtátok kivárni, a vonatot nem akartátok lekésni

- késön értetek le, és már nem volt idötök jegyet venni

de mondjátok, h. a jegykülönbözetet szivesen, és most kifizetnétek! ja, és beszéljetek normálisan! NE fellengösen, és nagyképüen! JA ÉS kedvesen MOSOLYOGNI!!! Megfogtok lepödni! pozitivan! :D


volt ut.fiz.pénztáros.

2010. márc. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!