Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vonal jegyet Budapesten mikor...

Vonal jegyet Budapesten mikor kell érvényesíteni?

Figyelt kérdés

Vidéken élek! De a mai napon elmentem Budapestre, hogy a barátokkal megajándékozzuk, megünnepeljük a Karácsonyt.

Azt tanácsolták, hogy Vonattól szálljak fel a villamosra és majd a megállónál fognak rám várni.

Azt mondták vegyek két BKV vonal jegyet és külön felhívták rá a figyelmemet, hogy ez akkor érvényes, ha lyukasztok.


Így is tettem; oda felé nem ellenőrizte senki a jegyemet.

Vissza felé pedig ahogy felléptem a villamos lépcsőfokán, kerestem a lyukasztót, ekkor oda jött egy karszallagos nő, azt hittem segiteni akar megmutatni hol a lyukasztó...

De azt mondta, hogy felszállás után ezt már nem fogadhatja el.

Kérdezte van-e bérletem, amit be tudok majd mutatni X napon belül... én nem tudom milyen bérletről beszélt, de gondolom hogy le akart húzni.


Szépen elmondtam neki, hogy most szálltam fel a járműre és most akartam érvényesíteni a jegyet.

Erre oda jött egy férfi és azt mondta nem jogosan akarnak engem megbüntetni. Most mi van?

10 perc vitatkozás után, azt mondták az ellenőrök: kezeljem a jegyet, most az egyszer elfogadják.


Nem értem mi történt! Tudja valaki mi volt a baj???


2015. dec. 22. 22:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ünnep előtt nagyon sokan utaznak. A pestiek nagy része igyekszik ingyen megoldani a tömegközlekedést. Az ellenőrök meg igyekeznek kiszűrni őket. Te éppen kifogtál egy olyant, aki bunkó volt. Ha sikerül megbüntetnie, már jól is végezte a munkáját. Hogy nem jogosan, az őt nem érdekelte. Tanulság...ha igazad van, ne hagyd magadat senkinek sem bepalizni.
2015. dec. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

De most nekem volt igazam, vagy nekik?

Az ismeretlen férfi intézkedett hellyettem. Meg is köszöntem neki, pár szaloncukorral. :)

2015. dec. 22. 22:25
 3/13 A kérdező kommentje:
Én azt mondogattam csak, hogy most szálltam fel és nem volt még időm lyukasztani.
2015. dec. 22. 22:27
 4/13 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem mennyi büntetés jár azért, ha mondjuk ezt az egy megállót jegy nélkül teszem meg, de nem válaszoltak, hanem húzták az időt és már 4 megállónál jártunk!!!

Azt mondták 16.000ft, de olcsóbb, ha most fizetek.

De nekem nincs is ennyi pénzem!

Elkezdtem vitatkozni, majd leszáltak és kérték, hogy kezeljem a jegyet...

2015. dec. 22. 22:36
 5/13 anonim ***** válasza:
53%

A BKV szabályzatában valami olyasmit írnak, hogy felszállás után rögtön lyukasztani kell a jegyet. Erre (is) hajtanak az ellenőrök, volt akinél befogták a lyukasztót, hogy ne tudja kezelni a jegyét, és már adták is a csekket. A pótdíj tényleg a fele ha helyszínen fizeted, de 16000 a csekk.


Gondolom fiatal vagy, esetleg lány, de inkább mindkettő, hiszen ezek a mocskos büdös parasztok csak velük mernek szívózni!

2015. dec. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Jegy nélkül, vagy nem kezelt jeggyel az 1 megállóért is ugyanannyi a büntetés, mint akár 10-ért. Adott összeg. Helyben 8000, csekkel 16000.

Vidéken az első ajtós felszállással mindez kiküszöbölhető. De Pesten nem minden járművön megoldható a utaslétszám és a sűrű megállók miatt.Buszon már van első ajtós felszállás, de villamoson még megoldhatatlan.


Úgy elképzeltem, hogy a 4-6-oson csak elől lehetne felszállni és a vezetőnél venni a jegyet :))

2015. dec. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Lány vagyok igen, csak ott pipálta be, hogy a kinézetem ellenére közelebb vagyok a 30-hoz, mint a 16-hoz. :))))


Azonnal le esett, hogy büntetni akar, mert annak ellenére, hogy tisztában volt azzal, hogy: akkor szálltam fel, hozzám jött oda. A többi emberhez nem.

A húzos kocsiról és az akcentusomról pedig biztosra vehette, hogy még csak nem is Budapesti.


Jött azzal a dumával, hogy itt mindenkinek bérlete van, nekem meg csak jegyem ezért biztosan bliccelni készültem. :)

Én meg hangosan elkiálltottam: Persze itt csak a vidékieknek nincs bérlete, mindenki másnak igen! Ugye?

Ide jövök egy évben kétszer és kifosztom a BKV az utazásaim sokaságával.

Közben meg a fél villamos leszált bérlet bemutatás nélkül.

2015. dec. 23. 00:50
 8/13 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ilyen kellemetlen tapasztalatot szereztél egyik kedvenc városomban. Bizony az ellenőrök motivációs rendszere olyan, hogy minden büntetés után kapnak egy kis jutalékot, így olykor hajlamosak túlbuzgók lenni és ha nem lyukasztasz azonnal, büntetnek. Nyilvàn esetedben is azzal akarták magyarázni a dolgot, hogy te már csak akkor léptél a lyukasztóhoz, amikor megláttad őket, tehát amúgy blicceltél volna. Ezt úgy lehet megelőzni, hogy már felszálláskor a kezedben tartod a jegyet és azonnal lyukasztasz. Ha áll ott valaki, aki miatt nem férsz a lyukasztóhoz, finoman húzd félre az illetőt és kérj elnézést - csak az időt, azt ne pazarold, mert jön az ellenőr. Tömegben is fúrd oda magad nyugodtan, lesz egy kis morgás, de jobb, mint 8-16 ezer forintot fizetni.


És használd nyugodtan a budapesti tömegközlekedést, nem rossz az, csak oda kell figyelni a fentiekre.

2015. dec. 23. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%

Ahogy felszállsz. Minden ajtótól 3 méteren belül ott a narancssárga lyukasztó.


Ha az ellenőr azt látja, hogy felszállsz és nem indulsz el a lyukasztó felé, hanem bóklászol akkor rádrepül, hogy megbüntessen.


Mindenkinek ez a dumája, hogy most szállt fel és épp keresi a lyukasztót, ezért nem túl együttérzőek ezzel a kifogással.

2015. dec. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Engem hasonlóképpen próbáltak jópár éve Debrecenben lehúzni az ellenőrök (akkor még 30-as) férfi létemre. Az utolsó pillanatban ugrottam fel a buszra, a hátam mögött csukódtak már az ajtók, mire egyből elém álltak, hogy hol a jegyem. A kezemben volt, és mutattam, hogy most indulok lyukasztani, hiszen láthatták, hogy most szálltam fel. Erre közölték, hogy azt kerestem, mert "mire az ajtó becsukódott, a jegyednek már lyukasztva kellett volna lennie". Ezen jót röhögtem magamban, majd amikor leszálltam, elkezdtek utánam kiabálni, hogy állják meg, mert rendőrt hívnak, én meg elsétálltam.
2015. dec. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!