Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vonal jegyet Budapesten mikor...

Vonal jegyet Budapesten mikor kell érvényesíteni?

Figyelt kérdés

Vidéken élek! De a mai napon elmentem Budapestre, hogy a barátokkal megajándékozzuk, megünnepeljük a Karácsonyt.

Azt tanácsolták, hogy Vonattól szálljak fel a villamosra és majd a megállónál fognak rám várni.

Azt mondták vegyek két BKV vonal jegyet és külön felhívták rá a figyelmemet, hogy ez akkor érvényes, ha lyukasztok.


Így is tettem; oda felé nem ellenőrizte senki a jegyemet.

Vissza felé pedig ahogy felléptem a villamos lépcsőfokán, kerestem a lyukasztót, ekkor oda jött egy karszallagos nő, azt hittem segiteni akar megmutatni hol a lyukasztó...

De azt mondta, hogy felszállás után ezt már nem fogadhatja el.

Kérdezte van-e bérletem, amit be tudok majd mutatni X napon belül... én nem tudom milyen bérletről beszélt, de gondolom hogy le akart húzni.


Szépen elmondtam neki, hogy most szálltam fel a járműre és most akartam érvényesíteni a jegyet.

Erre oda jött egy férfi és azt mondta nem jogosan akarnak engem megbüntetni. Most mi van?

10 perc vitatkozás után, azt mondták az ellenőrök: kezeljem a jegyet, most az egyszer elfogadják.


Nem értem mi történt! Tudja valaki mi volt a baj???


2015. dec. 22. 22:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Pozsonyban nem véletlenül külön szabályzat van a jegyellenőrök munkájáról: csak fél perccel a megállóból való indulás után kezdhetik a jegyeket ellenőrizni, és hangosan ki kell a buszon/villamoson hirdetniük, hogy ellenőrzés kezdődik. És hangfelvételt készítenek a teljes folyamatról a későbbi viták tisztázása végett.
2015. dec. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Azt ér értem, hogy azonnal kezelni kell a jegyet, de még fel pakoltam a kis kocsit. Iletve, nem egy ember szállt fel Budapesten egy ajtónál, hanem akár 4-5 is, lyukasztani meg egyesével lehet.

Aki nem elég gyors megbüntetik?

Verseny van nálatok a tömegközlekedésen?

2015. dec. 23. 13:51
 13/13 A kérdező kommentje:

Mert ha ezt tudom, nem szorakozok a kocsi lerakásával, hanem félre lökök mindenkit, akkor megkapnám, hogy paraszt vagyok!

Ami nincs is annyira távol a valóságtól, csak ők negatív értelemben gondolnák.

2015. dec. 23. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!